Ahaa!

Taas sheriffin haku, olen valmis.
14779
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Sinulla on liian järeä virka-ase, minä käyttäisin vain henkilökohtaista kaasuasetta.

Äänestä

aseellani ole asian kanssa mitään tekemistä? =)

Sitäpaitsi osaan erottaa työn ja vapaa-ajan erittäin hyvin. =)

Voitte valita mitä tahdotte, ei se haittaa.

Reissailenkin, jotenka ... =)

PS. Mara, mitä oikein kuvittelet?

Äänestä

Ei sitten ikinä.

Toista samanlaista törkyläjää on vaikea löytää. Korhonen itse vaatii ja itkee jatkuvasti kuinka muut ovat törkeitä ja asiattomia, mutta itse ei suostu olemaan asiallinen, vaikka siitä on moni huomatuttanut hänelle useasti.

Korhonen on selvästikin kylvetetty punaisessa saunassa. Hän varmasti sheriffinä pitäisi huolen, että kaikenlainen Keskustamyönteinen kirjoittelu poistetaan saitilta alta aikayksikön bittiavaruuden kaatopaikalle.

Jäljelle jää ainoastaan Keskustaa halventavat kirjoitukset ja hänen oma totuutensa joka on ainut totuus, jonka hän hyväksyy!

Mies, joka on aiemmin osoittanut puolueellisuuden (sosiaalidemokraatti) sekä asiattomuutensa (tyhjäpää, kepuli, saittikepuli, idiootti, Kepulandia ja Keskustapuolue on lakkautettava jne.) hakee virkaan, jonka haltijalta edellytetään puolueetonta suhtautumista ja asiallisia kirjoituksia esimerkiksi muille kirjoittajille.

Pane sinäkin kampoihin Korhosta vastaan, sillä eihän siitä mitään tule. Korhonen saa saitin kuolemaan parissa viikossa!

Kannatan sinua, jos laitat hakemuksesi sisään!

Äänestä
  • En edes tiedä, miten juuri tämän palstan shefuksi pääsee?

    Shefu olen ollut ennenkin.

    Äänestä


hätä tässä on?

Eiköhän ylläpito tee valintansa?

Sitäpä voi jokainen ootella. Sagin sanakin varmasti painaa, tässä asiassa.

Äänestä

kuitenkin,että tällä palstalla olisi aika helppoa valvoa, kun on aikaa! Sagilla ei ollut tarpeeksi aikaa.

Toinen asia, minua saa haukkua mielin määrin, enpä ole moisesta moksiskaan.

Äänestä
  • taannoin uhkasit ihan keriksen tyyliin. Se oli aikaa, jolloin kuvasikin poistit.
    Jotta se siitä haukkumisen kestosta.

    Äänestä

asian teidän käsiin. Päätös mikä onkin, on oikeaksiksi tarkoitettu. :) =) =)

Äänestä
  • ilman muuta sandra on pätevä.
    Ei muuta kuin tähti tissinpäälle ja hommin.
    Selityksiä ei tarvita, eikä päänsilityksiä, vaan oikeudenmukaisuutta.
    Siispä sandra on ehdoton valintani, seuraavaksi paras härkönen ja kolmanneksi vaikkapa mvv ja emeritus.

    Äänestä

  • oikea ehdokas kirjoitti:

    ilman muuta sandra on pätevä.
    Ei muuta kuin tähti tissinpäälle ja hommin.
    Selityksiä ei tarvita, eikä päänsilityksiä, vaan oikeudenmukaisuutta.
    Siispä sandra on ehdoton valintani, seuraavaksi paras härkönen ja kolmanneksi vaikkapa mvv ja emeritus.

    Saattaa olla oikeakin seura tuolle bimbolle. Kas, kun et vielä keristä yhdeksi ehdokkaaksi nimennyt.

    Äänestä

En ryhtyisi sefuksi. Liikaa kiinni politiikassa. Hui kauhistus!

Äänestä

perustamilla foorumeilla on yleensä enemmän kuin yksi sheriffi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Sandra.s kirjoitti:

Taas sheriffin haku, olen valmis.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu