Dark Floors, Suomen kallemmaksi B-filmiksi!

Voi EI!

Dark Floors, Suomen kallemmaksi B-filmiksi!

Syyskuusta You-tubessa ollut Drk Floors elokuvan traileri on PUOLESSA VUODESSA saanut vaivaiset 53 tuhatta katsojaa.
Veikkaankin, että tästä elokuvasta tulee tämän vuosikymmenen suurin floppi, oikea B-filmien B-luokan edustaja.

6

1445

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heh heh

      Itse käväisin eilen katsomassa, yksin sain salissa istua. Eipä ole yleisömäärät muuallakaan kovin huimat olleet, hyvä jos puoletkaan salista täyttynyt.....

      • Jeesus

        Hyvää:
        - Lavastukset hienot
        - Erikoistehosteet OK
        - Visuaalinen ohjaus

        Huonoa:
        - Näyttelijäsuoritukset
        - Henkilöhahmot liian karrikoituja
        - Käsikirjoitus
        - Juoni
        - Näyttelijäohjaus


        Selittämättä jäi, minkä takia aika pysähtyi ja Lordin hahmot tappoivat/söivät ihmisiä. Samoin lopun kiertokulku ("I want the blue crayon") jäi epäselväksi; miksi näin kävi?

        Kalevan nettisivuilla kerrottiin elokuvan saaneen raikuvat aplodit ensi-illan päätteeksi. Tosiasiassa aplodit olivat ansaitusti erittäin ei-raikuvat.

        Olen nähnyt kaksi arvostelua, joissa elokuvalle annettiin tähtiä 2/5. Yliarvostusta.


    • Hyi kauhea leffa

      Kävin katsomassa Lordi-elokuva Dark Floors ja vaikka olenkin lordi fani täytyy sanoa, että elokuva oli niin kauhea etten voinu kovin kauan katttoa

    • pelotti

      Kun katsomo oli melkein tyhjä, hakeuduin puolivälissä jonkun pojan lähelle, mutta se käski painua vittuun, sitte loppuajan pelkäsin sitä poikaa. Ei se kummiskaa mitään mulle tehny.

    • Veteranfan

      Tekijöillä oli luultavasti selkeä visio millaiselta tämä Dark Floors elokuva näyttäisi,eihän KAUHU elokuvilla ole tapana tuottaa kovinkaan paljon voittoa muuten kuin video markkinoilla,kaikki KAUHU friikit tietävät tämän asian.KAUHU elokuvia paljon nähneenä voin sanoa niiden olevan yleensä kaikki B-luokan kamaa.A-luokan KAUHU elokuva on yleensä joku Rosemaryn Painajainen tai Psyko,jotka ovat ajanmyötä nousseet puhtaaseen A-sarjaan.
      Eipä tule mieleen ainuttakaan KAUHU leffaa joka olisi ollut todellinen hitti elokuva markkinoilla muihin nähden,ehkä joku Scream tuotti aikoinaan yli 100.milj.taalaa teattereissa.Mutta siihen se KAUHU elokuvien hitit taitaa jäädäkkin,koska ikäraja on yleensä vähintään K-15. niin ei silloin voi odottaakaan suurta menestystä elokuvalta,joka ei ole kokoperheen elokuva.

      Dark Floors oli jo teko vaiheessa selkeä B-luokan tekele,se ei tullut yllätyksenä meille KAUHU friikeille.

      • Mätäomena

        Tuossa tekstissä oli järkeä vaikka toisaalta suurin osa vanhoista kauhuklassikoista olivat halvalla tuotettuja pienimuotoisia elokuvia, jotka olivat "b-luokan" rainoja juuri pienen budjektin takia. Dark Floors taas on ison budjektin rymistely jolla on tarkoitus saada paljon yleisöä mutta b-luokan filmi sisältönsä takia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      51
      1154
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      90
      1147
    3. Tämän päivän puukotusuutinen

      Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.
      Seinäjoki
      17
      1020
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      17
      868
    5. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      45
      773
    6. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      112
      758
    7. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      64
      702
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      12
      687
    9. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      38
      599
    10. YT skoda Transtech

      Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..
      Kajaani
      70
      581
    Aihe