Dark Floors, Suomen kallemmaksi B-filmiksi!

Voi EI!

Dark Floors, Suomen kallemmaksi B-filmiksi!

Syyskuusta You-tubessa ollut Drk Floors elokuvan traileri on PUOLESSA VUODESSA saanut vaivaiset 53 tuhatta katsojaa.
Veikkaankin, että tästä elokuvasta tulee tämän vuosikymmenen suurin floppi, oikea B-filmien B-luokan edustaja.

6

1403

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heh heh

      Itse käväisin eilen katsomassa, yksin sain salissa istua. Eipä ole yleisömäärät muuallakaan kovin huimat olleet, hyvä jos puoletkaan salista täyttynyt.....

      • Jeesus

        Hyvää:
        - Lavastukset hienot
        - Erikoistehosteet OK
        - Visuaalinen ohjaus

        Huonoa:
        - Näyttelijäsuoritukset
        - Henkilöhahmot liian karrikoituja
        - Käsikirjoitus
        - Juoni
        - Näyttelijäohjaus


        Selittämättä jäi, minkä takia aika pysähtyi ja Lordin hahmot tappoivat/söivät ihmisiä. Samoin lopun kiertokulku ("I want the blue crayon") jäi epäselväksi; miksi näin kävi?

        Kalevan nettisivuilla kerrottiin elokuvan saaneen raikuvat aplodit ensi-illan päätteeksi. Tosiasiassa aplodit olivat ansaitusti erittäin ei-raikuvat.

        Olen nähnyt kaksi arvostelua, joissa elokuvalle annettiin tähtiä 2/5. Yliarvostusta.


    • Hyi kauhea leffa

      Kävin katsomassa Lordi-elokuva Dark Floors ja vaikka olenkin lordi fani täytyy sanoa, että elokuva oli niin kauhea etten voinu kovin kauan katttoa

    • pelotti

      Kun katsomo oli melkein tyhjä, hakeuduin puolivälissä jonkun pojan lähelle, mutta se käski painua vittuun, sitte loppuajan pelkäsin sitä poikaa. Ei se kummiskaa mitään mulle tehny.

    • Veteranfan

      Tekijöillä oli luultavasti selkeä visio millaiselta tämä Dark Floors elokuva näyttäisi,eihän KAUHU elokuvilla ole tapana tuottaa kovinkaan paljon voittoa muuten kuin video markkinoilla,kaikki KAUHU friikit tietävät tämän asian.KAUHU elokuvia paljon nähneenä voin sanoa niiden olevan yleensä kaikki B-luokan kamaa.A-luokan KAUHU elokuva on yleensä joku Rosemaryn Painajainen tai Psyko,jotka ovat ajanmyötä nousseet puhtaaseen A-sarjaan.
      Eipä tule mieleen ainuttakaan KAUHU leffaa joka olisi ollut todellinen hitti elokuva markkinoilla muihin nähden,ehkä joku Scream tuotti aikoinaan yli 100.milj.taalaa teattereissa.Mutta siihen se KAUHU elokuvien hitit taitaa jäädäkkin,koska ikäraja on yleensä vähintään K-15. niin ei silloin voi odottaakaan suurta menestystä elokuvalta,joka ei ole kokoperheen elokuva.

      Dark Floors oli jo teko vaiheessa selkeä B-luokan tekele,se ei tullut yllätyksenä meille KAUHU friikeille.

      • Mätäomena

        Tuossa tekstissä oli järkeä vaikka toisaalta suurin osa vanhoista kauhuklassikoista olivat halvalla tuotettuja pienimuotoisia elokuvia, jotka olivat "b-luokan" rainoja juuri pienen budjektin takia. Dark Floors taas on ison budjektin rymistely jolla on tarkoitus saada paljon yleisöä mutta b-luokan filmi sisältönsä takia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      53
      3866
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      89
      2247
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      1912
    4. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      22
      1753
    5. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1506
    6. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      23
      1420
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      15
      1142
    8. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1108
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      106
      1023
    10. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      79
      1012
    Aihe