Vallivaaran totuuden hetket

Pyhäjärven ent. kj. Pasi V on ajautunut luonteen piirteittensä takia niin ikävään tilanteeseen Haukiputaan kunnassa ettei kyllä asia taida selvitä muuten kuin Pasin lähdöllä.Näkyy haeskelleen jo pitemmän aikaa uutta työpaikkaa mutta laihalla tuloksella.Oli kyllä arvattavissa miten haukiputaalla käy.
41356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Liittyisi koko haukipudas Ouluun,niin taistelu loppuisi kerralla ja kehityskäyrät hyppäisi pystyyn.

Äänestä
  • MIksi ei ne liity jo, jos on tuollainen naapuri kun Oulu.

    Äänestä

Kyllä yksi ihminen ei saa tämmöstä sotkua aikaseksi. Kyllä täällä sais yks jos toinenkin, puolueeseen katsomatta, katsoa peiliin! Kuka se nyt yksistään riitelee!?

Äänestä

kyhännyt kyseisen aloituksen itse. Näköjään kesti tovin aikaa ennen kun joku vaivautui vastaamaan Haukiputaan hyeenoiden ihmisraateluun.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ovat käsillä kirjoitti:

Pyhäjärven ent. kj. Pasi V on ajautunut luonteen piirteittensä takia niin ikävään tilanteeseen Haukiputaan kunnassa ettei kyllä asia taida selvitä muuten kuin Pasin lähdöllä.Näkyy haeskelleen jo pitemmän aikaa uutta työpaikkaa mutta laihalla tuloksella.Oli kyllä arvattavissa miten haukiputaalla käy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu