Canal+ ja porno

ihan vaan kiinnostunut

Tervehdys

Mulla on (kaapelissa) ollut nyt tuo Canal Total -paketti vajaan vuoden ja ihan olen tyytyväinen ollut. Lähinnä urheilutarjonnan takia sen otin, mutta en viittinyt pelkkää sport-pakettia ottaa, kun melkein samaan hintaan sai nuo muutkin kanavat. Ja tuleehan sieltä ihan kunnon leffoja.

Vaan kysymykseni koskee noita jokaöisiä aikuisviihde-elokuvia. Yleensä se kolme elokuvaa yössä tulee, mutta usein joku näistä on ns. pehmopornoa. Tai ennemminkin normaalia pornoa, missä vaan ei näytetä mitään. En tiedä kenelle ne on suunnattu, kun ne eivät ole mitenkään aistikkaampia tai "romanttisempia" kuin kunnon hc-porno. Ainoastaan ärsyttäviä. Myös tyttöystäväni jakaa tämän mielipiteen :D

Ei nyt mitenkään usein tule noita tallennettua, saatikka katsottua, mutta aina joskus nimen perusteella lähinnä. Niin kysymys siis onkin, että voiko mistään tietää, onko jokin elokuva ihan oikeaa pornoa, vai tuollaista ärsyttävää muka-pornoa, missä kuvataan naisen ja miehen naamaa suurin osa ajasta? Joskus (hyvin harvoin) ohjelmatiedoissa lukee tyyliin "Soft", tai "Pehmo". Tai onko siinä jotain logiikkaa, kun niitä näyttäis tulevan Hits:ltä ja Action:lta. Jos vaikka Action näyttää kunnon toimintaa ;)

3

4108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asdjals

      Jenna Jamesonin filmejä tuli ainakin kesällä.. ja tänään näyttää tulevan kovempaa pornoo ainakin canalplussan sivujen mukaan..

    • mies.

      Ei ne siellä näytä ikinä kunnon pornoa, niin tylsiä ennalta näyteltyjä paskoja!

      Jos sulla on netti, sieltä löytyy ihan ilmaiSEKSI, kunnon pornoa, ei tausta musiikkia, live-kamaa ilman silikoni naisia :)

      • ..ja aika tylsää monesti

        Harvoinpa nuo tuotetut ja tehdyt pornoleffat mitään uutta tarjoavat. Ja netissä on tosiaan laaja tarjonta (mm. yuvutu.com on hauska paikka..) Vaan kun tuo kanavapaketti on hankittu ja sieltä pornoa tulee, niin "pakkohan" sitäkin on välillä kattoa.

        Ja on sieltä muutama piristävä poikkeuskin osunut kohdalle. Muun muassa Taru sormusten herrasta -elokuvaa parodioiva (vai pitäiskö sanoa pornodioiva) pätkä, sekä Idolsia mukaileva, panokilpailu. Lisäksi ruottalaiset Ridskolan elokuvat on olleet ihan viihdyttävää katottavaa. Sama kuin joulun aikaan tullut I Julens Tecken (tjsp). Ylipäätään kaikki leffat, missä on jotain ajatusta mukana, eikä vaan sitä samaa, TAPPAVAN TYLSÄÄ, kaavamaista jyystöä.

        No, onneks on sentään nainen, niin ei tarvi pelkän pornon varassa elää :D Ja onneks nainen on semmonen, ettei nää kaksi asiaa oo toisensa poissulkevia. Paskakin pornoleffa on yllättävän kiinnostava, kun sitä katsoo kahdestaan...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      91
      11896
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      106
      9020
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      109
      4907
    4. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      36
      4125
    5. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      100
      4124
    6. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      6
      3906
    7. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      11
      3699
    8. Yksi kuoli kolarissa Outokummussa

      -toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei
      Outokumpu
      69
      3556
    9. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      27
      3543
    10. Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista

      Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden
      Maailman menoa
      8
      3513
    Aihe