Lomaa huhtikuussa, ei haisuakaan minne lähteä...

Mandy

Otsikosta käykin ilmi minun "ongelmani". Sain lomaa viikon ajna huhtikuun puolessa välistä ja tagto on lähteä jonnekin lämpimään lataamaan akkuja. Matkustan yksin, jolloin valitettavasti joudun maksamaan extraa siitä. Paikka vielä täysin auki. Tarkoituksena olis löytää paikka, jossa voisi nauttia lämmöstä, olla rantsusta mutta myös tutustua paikkaa, historiaan ja tehdä omatoimisia retkiä. Budgetti oli oo hirveän suuri jolloin Thaimaa yms paikat ovat poissuljettuja. Ideaalisintahan olis jos uskaltais jättää varaamisen äkkilähtöjen varaan, muttamutta...
Matkaoppaita on tullut selattua, mutta yhtään viisaammaksi en oo tullut. Toisaalta Italia ja sieltä Naxos kiinnostais... Mitäs te muut kovatsi matkustaneen osaatte suositella tällaiselle 24 wee naispuoliselle henkilölle..? Kiitoksia:D

5

1722

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 2fast4u

      vaihtoehto voisi olla Kreeta, sinne taitavat lennot alkaa 10.4. Eiköhän siellä jo tuolloin jotenkuten tarkene.

      • dfdf

        Kypros on mielestäni ihana paikka.
        Sinne on paljon halpoja lentoja ja saarella on uskomattoman paljon nähtävää.


    • :)

      Uusi matkailusivusto: äkkilähtöjä, matkatarjouksia, edullisia lentoja ja hotelleja. Matkavinkkejä ja tapahtumia. Koko ajan tulee uutta! Voi hakea myös matkarahaa.
      http://www.inno-e.net/matkailu/index.html

      Käy katsomassa, jospa löydät jotain kiinnostavaa ja terpeellista.

      • ei aukee

        sekava sivusto jossa ei mitään uutta muihin vastaaviin verrattuna. taas yksi roskainen mainossivusto muiden joukkoon jotka eivät tarjoa mitään lisäarvoa.


      • :) :)
        ei aukee kirjoitti:

        sekava sivusto jossa ei mitään uutta muihin vastaaviin verrattuna. taas yksi roskainen mainossivusto muiden joukkoon jotka eivät tarjoa mitään lisäarvoa.

        Aukee, kunhan maltat hetken.

        Jokaisella on mielipiteensä, mutta itse löysin hyvän tarjouksen ja olen nyt lähdössä matkalle!
        Joten suosittelen sivustoa muillekin - ei siinä ole mitään epämääräistä! Sinnehän on kerätty äkkilähdöt ja tuoreet matkatarjoukset, matkavinkit, tapahtumat, joita ei välttämättä osaa itse netistä etsiä.
        On makuasia, mistä tykkää. Eläköön erilaisuus!

        On kyllä totta, että netissä on vaikka mitä, mutta on myös hyvä asia, että parhaat palat löytyy samasta paikasta. Onhan tällaisia keskustelusivustojakin jo paljon ja lisää tulee - toivottavasti. Jokainen löytäköön mieleisensa sivuston!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      297
      3588
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      28
      1984
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      44
      1626
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      84
      1471
    5. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      86
      1192
    6. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      143
      1159
    7. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      1064
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      95
      992
    9. Kannattaa ymmärtää se asia

      että mitään stalkkausta tai hakkerointia ei tapahdu. Oikeasti kannattaa tutkituttaa päänsä.
      Tunteet
      210
      834
    10. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      767
    Aihe