SUSI nähty takamaalla

onko takamaalla nähty susilaumaa joka tappaa ja syö koiria pihoista
72918
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

emmä vaan tierä ja se on varma

Äänestä
  • tietoa taitaa olla brono

    Äänestä

Mää asuin siä ja mulla oli leipäsusi, mut sekin muutti pois

Äänestä

Sudet liikkuvat jopa kymmeniä kilometrejä päivän aikana, joten ihan mahdollista, että Ikaalisten?/Kurun? sudet käyvät välillä kyläilemässä siellä päin maaseutua paremman ruuan toivossa. Piha-alueella kiinni oleva koira on sudelle kuin coktailtikussa oleva herkkupala.

Äänestä

henki pois sudelta niin ei tarvi kirjotella

Äänestä
  • ampukaa ja tappakaa kaikki sudet mitä liikkuu kun
    ei kerta ministeriö anna lupia niiden surmaamiseen.
    olkaa yhtenäisiä ja yhteis tuumin tappakaa ja kuopatkaa niin ettei ikinä löydy tai polttakaa.
    sudet ei kuulu kun itä-suomen erämaihiin ei tänne
    etelään lainkaan.tappakaa ja lähettäkää matkahuollon
    kautta ministeriölle ja asianomaiselle ministerille
    saavat keittää vaikka susi soppaa.maksan ison summan
    pimeesti jokaisesta sudesta ja ampujaa ei saada selville.

    Äänestä

Kamala paikka.

Yli 100 km tunnissa liikkuvia peltilehmiä nähty aivan keskustan tuntumassa Vaasantiellä.

Aggressiivisia juoppoja nähty viikonloppuyönä.

Pedofiilejä nähty internetissä.

Jäätä nähty maassa.

Harhaanjohtavaa roskaa, joka vaarantaa välillisesti/välittömästi henkesi ja (mielen)terveytesi, nähty jaettavan ihmisten käyttöön rahaa vastaan. (mikä tahansa vaarallinen/haitallinen tuote).

Vallanhimoiset narsistit mahdollistavat poliittisilla päätöksillä toisilta perustoimeentulon riiston ja uusjaon kaiken maailman verohelpotuksina ja yritystukina niille joilta jo pirusti pätäkkää löytyy.

Ottakaa nyt järki käteen niistä susista kauhistellessa. Muutama onneton luontokappale eksynyt jolkottamaan johonkin metsän reunaan kun asutus leviää ja ihmiset reagoivat aivan kun rypälepommeja pudotettaisiin.

Eipähän tarvi ajatella todellisia ongelmia, kun Pirkanmaan suurin "puolueeton" sanomalehtikin taas kohta jauhaa tyhjänpäiväisyyksiä siitä kuinka jonkun herrakerhon lahtarisiipi on kutsuttu hätiin jahtaamaan ja surmaamaan nämä kiilusilmäiset lapsia syövät ilmestyskirjan pedot.

Ei silti tarvi vetää hernettä nenään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


voi ei kirjoitti:

onko takamaalla nähty susilaumaa joka tappaa ja syö koiria pihoista

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu