Älkää säikkykö älkää pelätkö heitä.Herra,teidän Jumalanne,joka kulkee edellänne,sotii teidän puolestanne.5.Moos.1:29-30.Meillä ei ole tänäkään mitään pelkoa,Herra todella sotii meidän puolesta,ei tuomitta,annetaan Herran tuomitta.
Vastaukset 4
Psalmit:
91:7 Vaikka tuhat kaatuisi sinun sivultasi, kymmenen tuhatta oikealta puoleltasi, ei se sinuun satu.- sanat ja todellisuus.
Onhan ne hienoja sanoja, mutta kun se sattuu.
Vääryys sattuu aina ja varsinkin kun se kohdalle sattuu.
Eletään vaan tässä todellisuudessa. sanat ja todellisuus. kirjoitti:
Onhan ne hienoja sanoja, mutta kun se sattuu.
Vääryys sattuu aina ja varsinkin kun se kohdalle sattuu.
Eletään vaan tässä todellisuudessa.Nuo Vanhan Testamentin kohdat on käsitettävä hengellisessä ulottuvuudessa. Se on haavoittumaton. Sieluamme ja ruumistamme voidaan toki haavoittaa.
- Armahdettu syntinen
KTS kirjoitti:
Nuo Vanhan Testamentin kohdat on käsitettävä hengellisessä ulottuvuudessa. Se on haavoittumaton. Sieluamme ja ruumistamme voidaan toki haavoittaa.
Suomi24.fi:n hengellisillä palstoilla on ihan sairaita jumalattomia yksilöitä tuottamassa omaa sairasta tekstiään. Kristuksesta todistaminen ei ole helppoa, koska vihollisemme saatana on likaisen sorkkansa kanssa joka raossa.
Sielujemme vihollinen on paitsi valheen isä, myöskin sekoittaja. Hän hääri orjiensa avulla kaikkialla missä Jeesusta Kristusta julistetaan syntisten pelastukseksi.
Nyt lopun ajalla vihollinen on erittäin valppaana, etteivät ihmiset uskoisi Jeesuksen lunastustyöhön, ja pelastuisi hänen kauttaan taivaaseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaiset nuoret Eu:n köyhimpiä?
Suomalaisen nuoren varallisuus keskimäärin 5000e. Eu:ssa keskimäärin 25 000e.1671314- 881204
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti2051090- 67921
- 58694
- 52563
- 32558
Muiden vaikutus
Oletko antanut muiden vaikuttaa mielipiteisiisi, tunteisiini tai valintoihisi suhteessa kaivattuusi?80516No tavallaan seuraava kohtaaminen on käänteentekevä
Koska sanon sulle että rakastan sua. On aika. Pösilö.29494- 45487
