Tsethseniassa pieni kansa käy sotaa sitä pahan imperiumia kohtaan mitä oma kansamme kävi muutama vuosikymmen sitten. Olemmeko me muslimien puolella tässä sodassa vai ortodoksi-kristittyjen? Minä olen muslimien puolella, he käyvät omaa "talvisotaansa" imperialistista Venäjää vastaan.
Islam tai Venäjä
siskon veli
4591
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
taistelevat välillisesti myös Suomen puolesta. Mitä enemmän Venäjä joutuu sitomaan sotavoimiansa tähän tai tuohon hässäkkään kaukana meistä sitä vähemmän niitä sotavoimia riittää Suomen rajoille.
Venäjä tekee Tsetseniassa pahoja ihmisoikeusrikkomuksia, joista ei kukaan tunnu uskaltavan puhua, mutta ei se tee muslimien uskonkappaleista silti yhtään hienompia.
Olisikin kyse vain tavismuslimeista, mutta kun Tsetsenian sotaa rahoittavat kansainväliset ääri-islamilaiset liikkeet, tavoitteenaan ilmeisesti ääri-islamilaisuuden levittäminen koko Kaukasukselle.
Ei paljon naurata kun katselee jotain kavkazcenterin sivuja.
>>Tsethseniassa pieni kansa käy sotaa sitä pahan imperiumia kohtaan
Älä höpsi! Pieni kansa ei lähde pahaa vastaan sotimaan. Pienen kansan johtajat halusivat sen pienen määrän öljyä itselleen, mitä maan alla löytyy. Saahan sitä yrittää tietysti, mutta oliko se viisasta? Sotaakin pitäisi käydä kunniallisesti, eli aseistettuja sotilaista vastaan. Nyt otettiin Beslanissa sodan välikappaleiksi koulun pienet lapset, heidän äitinsä ja opettajat. Sellaiset ovat pahimman luokan rikollisia, eivätkä ansaitse mitään kunnioitusta. Sodassakin häviäjän pitäisi tyytyä tappioonsa.