Tämä ei nyt varsinaisesti liity korjaamiseen, mutta miten saisin puhdistettua autoni penkit, joihin on muodostunut läiskiä (mm. sadepisarat, hikoilu). Ei ole nahkapenkit.
Mitä ainetta suosittelette ja minkälaista harjaa?
Kuinka paljon puhdistuaine maksaa?
Mitä ainetta suosittelette ja minkälaista harjaa?
Kuinka paljon puhdistuaine maksaa?
Vastaukset 3
Vanhimmat
esim. vaikka kärcher, itse ole monet myyntiautonpenkit pessyt, se on niinku pölyimurin ja pumppukannun risteytys siinä on läpinäkyvä imusuulake oikein näkee kun paskavesi tulee ja pesu aineena käy vaikka tavallinen pulveri liotettuna veteen tällä hetkellä teen sisäpalovaurio autoa niin pitää olla kovemmat aineet= kalustonpesu aine transclenia ja puhdasta tulee monikertainen huuhtelu on tärkeää ettei tule kirjava nimim. konevuokraamossa töissä!
Ei ne vuosikausien mälliläiskät sieltä takapenkiltä mihinkään pesussa lähde, osta Lidlistä halvat istuinpäälliset ja peitä niillä...!
pesu tosiaan fiksaus liikkeessä maksaa noin 50-80€ ei kannata tehdä itse, tulee helposti raidalline. se vasta ruman näkönen on