GALLUP: mikä vaikeinta?

- ??? -

Te, joilla autokoulu on vielä tuoreessa muistissa:

Mikä ajamisessa tuntui ensialkuun kaikkein vaikeimmalta? Voit mainita parikin asiaa.

8

1837

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asdasads

      asdas

      • vaikein

        Arviointi ja Havainnointi.

        Mutta nyt kun on tullu muutama kuukausi ajeltua niin, menevät jo rutiinilla.


    • lienee

      Parkkeeraaminen, ja parkista liikkelle lähtö. Pimeällä ja erittäin huonossa kelissä ajaminen. Ennakointi tuottaa minullekin ongelmia.

    • tässä vastaus

      Panosta alkuopetukseen eli auton käsittelyyn kunnolla. Käytä siihen vaikka 2-3 tuntia jossain käsittelyyn tarkoitetulla alueella. Saat kunnon perusteet auton käsittelylle ja elämän aikana opitut virhelliset mallit muutettua oikeiksi.

      Kun auton käsittelyn hallitset kaikki loppu onkin helppoa, koska sun ei tartte miettiä sammuuko auto risteykseen ja pääsenkö siitä lähtemään (mäkilähdöt).

      Sitäpaitsi kun panosta tarvittaessa sen 2-3 tuntia käsittelyyn, ajo-opetus tulee helpottumaan. Edistyt huimaa vauhtia.

      Onnea ja iloista mieltä Sinulle uuden oppimisessa toivoo liikenneopettajana ja nyt tutvona toimiva asiakaspalvelija

      • - ??? -

        Kiitos vastauksestasi, mutta missäköhän saisi kortiton opetella auton käsittelyä autokoulun ulkopuolella?


      • b-kortti

        Asun Hyvinkäällä ja oisin tiedustellut että missä tässä lähiympäristössä olisi ajorata missä saisi käydä harjottelemassa?
        Kiitos:)


    • Kortti 2005

      Välimatkojen arvointi oli varmaan vaikeinta. Oli välillä vaikeeta tietää, kuinka kaukana lähestyvä auto oli. Ja sitten ei parkkeeraus ruutuun aina onnistunut ja sitten mäkilähdöt. Mutta kyllä ne siitä ajan myötä.

    • Anonyymi

      Liittyminen isommalle tielle,. Kaistanvaihdot ja ehkä kaikista hankalin edelleen on se pysäköinti ja etenkin taskuperuutus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on suurin syy

      Ettet halunnut minua?
      Ikävä
      100
      687
    2. Mikä on ollut

      Ihanin kohtaamisemme?
      Ikävä
      39
      675
    3. Sinä mies olisit

      ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s
      Ikävä
      32
      609
    4. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      16
      588
    5. Miksi jätit minut

      Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?
      Ikävä
      38
      557
    6. Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella

      Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?
      Ikävä
      50
      519
    7. Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se

      Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?
      Ikävä
      63
      516
    8. kehtaisitko esitellä kaivattusi

      läheisillesi? 🤔
      Ikävä
      34
      515
    9. Mitä haluaisit

      Sanoa itsellesi juuri nyt?
      Ikävä
      63
      491
    10. Kaipaatko vielä exää?

      Jos olet ihan rehellinen
      Ikävä
      68
      489
    Aihe