Jatkuvat katutyöt aiheuttaa nykyisin ruuhkaa; katutyöt ajoitettava yöhön ja viikonloppuun ydinalueella! Ja vaikka urakkatöinä.
Ruuhkan syyt purettava
keskustassa!
2100
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jos sinä ja muut pakkomielteen lailla keskustaan änkeävät paksupäät ymmärtäisitte olla ajamatta katutyöalueilla, ei ruuhkia syntyisi. Kiertotiet on aina olemassa ja onkin vain ymmärrettävä käyttää niitä. Näin helppoa on toteuttaa sujuva liikenne.
Dösä ja spora ovat hyviä vaihtoehtoja sinullekin, joten tänään tai huomenna menet ostamaan kuukausilipun. Antoisia hetkiä joukkoliikenteessä!
Ei ole aina kiertoteitä, koska joka perkeleen väylille johtava latu on remontissa. Remontit kestävät ikuisuuden, eikä valmistu ajallaan, vaan arvioitu valmistuminen venyy vielä puolella.
Kaistoja suljetaan ja pidetään suljettuna, ilman erikoisempaa syytä, koska sujuvuutta ei pidetä tärkeänä. Nyt on tärkeä saada rysiä aikaan, että voidaan perustella ruuhkamaksujen tärkeyttä.
Jopa julkinen liikenne on joutunut jättämään kaupungille kohteita, jonne ei pääse sporal tai dösäl, koska se ei ole mahdollista. Miksiköhän tulee ruuhkaa??
Turha kai edes mainita, miten paljon nämä "Iisakin kirkot" ja hevonvitun hidastimet saastuttavat. Pelkästään julkinen liikenne pilaa kaupunki-ilmaa HUOMATTAVASTI näiden perkeleen huuhaa-hankkeiden takia.
Hyvä esimerkki, päin helvettiä suunnittelusta on Ruuneberginkadun liikenneympyrä, joka nosti keskimäärin varmasti yli minuutilla jokaisen sieltä suunnalta kampin terminaaliin ajavan bussin matka-aikaa. pahimmillaan siinä jonottaa vain ja ainoastaan julkista liikennettä, jonka pitäisi päästä päättärilleen. Ynnäile siitä sitten päästöjä ja jaa ruuhkamaksuja...