Manskun nopeus takaisin 50 km/h

Kyllä ruuhkaa saadaan nyt se on nähty, kun Manskun nopeus pudotettu 40 km/h ja muualla 30 km/h, eikös ne pitäis ensin nostaa entiselle tasolle?
7263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Manskulla on iltaa ja yötä lukuun ottamatta aina ruuhkaa. Siihen ei nopeusrajoitus vaikuta, vaan autojen määrä. Te täysin turhaan ajelevat, jättäkää autonne kotiparkkiin, niin liikenne Manskulla on silloin paljon sujuvampaa. Silloin ei tulisi ruuhkamaksujakaan.

Äänestä
  • Ei Manskulla ole ruuhkaa kuin 8-9 ja 16-17, muulloin normaali kesälomaliikenne, kas työpaikan ikkunasta olen seurannut. Tietenkin on liikennevaloja, mutta 4-5 auton jono ei tosiaan ole ruuhkaa!

    Äänestä

vittu tuo homo tekee tästä maasta autoilijalle täyden helvetin...

Äänestä
  • Muistelen, että kokoomuslaiset vastaan, mutta sossut ei ajattele rahanmenoa lainkaan vaan hyppäsvät vihreiden hurmioon!

    Äänestä

Tänään maatalousnäyttely.

Naudat saapuvat klo 10.30,
siat saapuvat klo 11,
tasavallan presidentti saapuu klo 11.30 ja
yhteinen lounas klo 12!

Äänestä

Voisiko joku kertoa, missä se Mansku on. Onko se jokin kaupunginosa Mansessa?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


rajoitus pois! kirjoitti:

Kyllä ruuhkaa saadaan nyt se on nähty, kun Manskun nopeus pudotettu 40 km/h ja muualla 30 km/h, eikös ne pitäis ensin nostaa entiselle tasolle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu