Ken tietää kenellä valta ja mahti. Pitäisi jo laittaa toppi tälle vouhkaamiselle. Poliitikot itsensä paljastaa ja itseään ilmaiseksi mainostaa. Hei, sinä jolla on valta, pistä poikki ja hyvän sään aikaan, sillä Haukiputaalle nauraa jo harakatkin ja tälle säälittävälle uhoamiselle. Yks ja sama eläs pilaa toisten omaa!
Kuka määrää ja kenellä valta?
Ärsyttää
6882
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olen kesk. valtuutettu ja äänestän seuraavassa luottamusäänestyksessä wallenbergin lähdön puolesta. Mukana uskaltaa muutama muukin irrota ryhmäkurista.
Diktaattori vie räyhähengen mukanaan ja putaalla alkaa uusi aika.
uskaltaa kirjoitella tällä palstalla nimettömänä! Kunnioitettavaa kepu touhua. salli mun nauraa pöljä.
taaskin pyytää. Minä olen aina äänestänyt änkyrä kommunisteja,nyt alan kokoomuslaiseksi.
Tosi lapsellista provokaatiota,joka ei viisaimmille mene läpi.
vasureihin.
En kestä enää tuota kepuloisten mälläämisä.
Olen myös kokoomuslainen ja olen loikkaamassa kommareihin!
Vahva äiti lakasee vaikka kissalla pöytää. Ottaa ohjat käsinsää ja laittaa esim,tyttärensä jalat solmuun siksi aikaa kunnes löytyy se mieluinen vävy.(äidin mieleinen)
Kunnassa tarvittaisiin vahvaa äitiä.