Hei, osaako kukaan täällä kertoa miten voisin painattaa vauvan käden tai jalan jäljen paperille. Haluaisin muistoksi pienen kädenjäljen mutten tiedä onko tätä varten myytävänä jotain erityistä maalia vai millä tällaisen voi toteuttaa? Onko kellään vinkkejä. Kiitos jo etukäteen!
Vauvan kädenjäljen
painaminen?
5
1536
Vastaukset
- kikka
Ihan sormivärillä voit sen tehdä. Meillä on muksujen vauva-jalanjäljet ikuistettuna (käsiä oli vaikeampi tehdä, kun oli niin nyrkissä ja toisaalta ajattelin, ettei väristä jää jotain ja mene suuhun). Kämmenet ollaan sitten vähän isompina painettu saveen. Kivoja muistoja itselle tai isovanhemmille :-)
- voi olla ennen ku vauva
onnistua..
- joku aiempi
"nimimerkki"..
- vois
onnistua..
- tehtiin...
joululahjaksi sukulaisille taulut.
Ihan sormiväreillä painettiin kädet ja jalat.
Mutta kyllä siihen touhuun tarvittiin isi sekä äiti. =)
Hauskaa oli ja ihanat muistot jäi.
Koko suku piti!
=)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?961886- 881340
- 1101143
- 761037
- 1191010
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57873- 47791
- 36782
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48741- 33693