Katselin "netti vaatekaupasta" itselleni kesäksi paitoja, sellaisia jotka olisi hyviä päällä vaikka maha viel kasvaakin :). niin, osaatteko sanoa pitäisikö ostaa esim. koon isompia vai kuinka? sellaisiahan paitoja kuitenkin valkkaan josta mahan kohdalla on paljon "väljää" kiitos neuvosta :)
Vaatteiden ostossa huomioitavaa
..s.s.
1389
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Tunika-malliset paidat menevät melko varmasti ihan omalla normaalilla kokonumerollasi, elleivät sitten rinnat yllättäen kasva tosi paljon :)
Itse olen nyt viikolla 28 ja vatsa on jo melko iso. Olen ostellut etupäässä äitiysvaatteita, mutta joitain paitoja ihan tavallisilta osastoilta. Pitää vain muistaa ostaa pidempiä malleja, koska normaalin mittaiset paidat rullaavat mahan päältä ylöspäin kun liikkuu ja kesällä ei varmaankaan tule pidettyä ylimääräisiä masutuubeja kuumentamassa.
Ei kuitenkaan kannata kaikkea hommata etukäteen kun et voi tietää miten kroppasi muuttuu, kesään on vielä aikaa.
Hyvää odotusta!