Accord 2009 faktaa

114720
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat
  • hillitty.esim.mazda6 huomattavasti paremman näköinen.olisi tarvinnut ulkonäkö samaa kuin on sisältä.

    Äänestä

Yllättävän saman näköinen kuin vanhakin. Odotin radikaalimpaa muutosta. Jälleen kärsii Volvo-syndroomasta: pyörät turhan pienet aukkoon nähden. No, se tietysti hoituu pyörävalinnoilla. Hyvät linkit.

Äänestä
  • on aika hienon näköinen peli varsinkin sisältä,näyttää kyllä aika hintavalta. saa nähdä minne hinta asettuu veikkaan että veroalennus ei tässä kohtaa paljon jeesaa.tai voihan olla että nämä kuvat huippu mallista karvalakki malli varmaan vähän köyhempi.

    Äänestä

Hieno auto, hieno tekniikka, taattua laatua.
Kiinnostaisi kovasti, mutta mutta... dieselissä käsivalintainen vaihteisto.

Äänestä
  • Diesel automaatti tulee tarjolle kun auto esitellään...

    Äänestä

Onpa kyllä harvinaisen epäonnistuneen näköinen peli. Tankkimaisen raskaan näköisen keulan ansiosta näyttää niinkuin alla olisi kottikärryn renkaat. Nykyinen Mazda6-kopio nousee arvoonsa tuon rinnalla. Lohdutuksena kuitenkin voi todeta, että jenkit saavat kärsiä vielä kamalammasta Accordista..

http://www.worldcarfans.com/2070821.007/new-2008-honda-accord-revealed-in-depth

Äänestä
  • itse olen sitä mieltä, että rengaskotelot kasvavat ja korin korkeus kasvaa eli en kyllä tosta 2009 accosta tykkää. Nykykori on paljon nätimpi...

    Äänestä

Tänä vuonna ei automaattia dieseliin tule. Lupailevat vasta 2009 alkuun. Taitaa tulla kova kisa uuden Avensiksen kanssa jos molemmissa on automaatti samaan aikaan.

Äänestä

Auto tulee myyntiin Suomessa tänä vuonna, joten 2008 kai olisi oikeampi nimitys.

Näin kuvat eilen ja pitää sanoa, että kokonaisuus on ennakkokuvia selvästi parempi - ehkä parhaimman näköinen Accordi. Oma Accordi tulee menemään vaihtoon - dieseliin.

Ainoa yllätys oli bensa-versioiden maltillisesti ilmoitetut teholukemat(156) - tarkoittaa käytännössä lähempänä 170hp(EU). Oletan, että auto on kevyempi kuin vanha Accord(Mazdan tyyliin).
Hinnat tuskin muuttuu nykyisestä - ainakaan ylöspäin.

Kuten sanottiin niin automaatti tulee 2009 siis dieseliin. Varmasti alkuvaiheen jälkeen tulee lisää moottorivaihtoehtoja!

Äänestä

mazda 6 tilaukseen..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


make kirjoitti:

http://www.bilsport.se/

Aika makee.....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu