Kuinka lähestyä?

veskari_nainen

Toivon vastauksia kaikilta härkämiehiltä ja muiltakin joilla on kokemusta ja tietoa: Miten härkämiestä kannattaa lähestyä vai kannattaako?
Itse olen tosiaan veskarinainen ja välillämme on aina ollut sähköä, mutta selvää aloitetta ei ole tullut. Sellaisia pieniä kohteliaisuuksia ja tekoja kyllä olen saanut.
Mien siis härkä suhtautuu aloitteen tekeviin naisiin? Tai koska ja miten härkä tekee aloitteen? Vaikuttavatko ystävien mielipiteet?

Kiitos kaikille auttaneille etukäteen! :)

6

2900

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sarvenalut

      Vaikka en hirmusesti noteeraa horoskooppeja, niin tämä härkä ei pistä hanttiin suoraa lähestymitä. Liian suoraan ei pidä härkää lähestyä vaan vihjaamalla aikeistaan... varmaan monet härät kääntävät sarvet hyökkäykseen, jos iskee ihan surutta kimppuun. Härät ei tykkää tehdä alotteita tai jos tekee niin se on ehkä liian suora tapa lähestyä naista ja tuloksena voi olla ei toivottu pelin menetys. Me härät tykätään olla hyvin jääräpäitä ja voidaan moköttää pitkään. Onneksi meillä on lyhyt muisti ja lepyttäminen onnistuu, kun tietää mistä oma härkä tykkää :)

      • härän melkein puoliso

        Kiitos kirjoituksestasi, se oli kuin minun suustani . Just tuommosta se on härän kanssa


      • allekirjoitan

        Muuten allekirjoitan viestisi, mutta ainaan itse en pidä pahana suoraa lähestymistä naisilta; epäsuorien viestien tutkiskelu ajaa hermoromahduksen partaalle.


      • härkä (n)
        allekirjoitan kirjoitti:

        Muuten allekirjoitan viestisi, mutta ainaan itse en pidä pahana suoraa lähestymistä naisilta; epäsuorien viestien tutkiskelu ajaa hermoromahduksen partaalle.

        Suora lähestyminen ainakin pätee tähän naiseen. Senkun teet rehellisesti ja mitään pelejä pelaamatta saat ainakin kunnioituksen ja arvostuksen. Jahkailut ja vihjailut alkavat lähinnä ärsyttämään. Seisot selkäsuorana sanojesi takana ja olet sanojesi ja tekojesi kanssa yhtä niin saat minut :D Otat etkä meinaa etkä jätä mitään epävarmuutta ilmaan niin johan saat "pehmeän" härän;) ja mitä seksiin tulee... ei suotta kehuta härkien seksuaalisuutta..pääkipu on ihan outo asia sillä saralla.. ennenkaikkea yhden miehen nainen siitä huolimatta:DD


    • sinisilkin

      Ehkää kannattaa lähestyä vain omana itsenään....juuri sellaisena kuin olet..se joko kelpaa tai sit ei...pitkän päälle kulissit särkyy ja toisen miellyttämin käy raskaaksi.....

    • rehellisyys

      on tärkeää härälle, ja luotettavuus. Että sen ekan valheen kun suustas lasket niin se on menoo sitte. Härkä kohtelee sua kun tiskirättiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      106
      1778
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      127
      1472
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      93
      1336
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      62
      1181
    5. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      10
      1068
    6. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      1061
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      216
      858
    8. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      151
      819
    9. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      783
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      728
    Aihe