Tuntuu aika järkevältä

Tuskin tää uusi missi maailmalla tulee noteeratuksi, tummia on niin paljon. Mutta ihan selkokieltä puhui Arto Nybergin vieraana.

Tuntuu niin määrätietoiselta, että varmaan on jo suunnitellut elämänsä vuosikymmeniksi... Kunhan ei politiikkaan, pliiis! Ei uutta tanjuskaa! - Ero on tosin selvä, tanjahan on blondi barbi.
5486
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Juuri, kun meidän suomalaisten itsetunto on kohonnut ja olemme monissa asioissa edistyneet loistavasti, niin ajatelkaa mikä taukki rusina pistetään Suomea maailmalle edustamaan. Luulevat vielä maailmalla, että tuon parempaa ei Suomesta löydy.HÄVETTÄÄ! Voisiko fresh ja ylväs, kaunis Noora lähteä edustamaan uudestaan maatamme. Hänellä olisi kauneuden lisäksi nyt myös vuoden aikana kertynyttä esiintymiskokemusta. Sadun esiintymiskokemus seksitanssijana ei vakuuta. HÄVETTÄÄ OLLA SUOMALAINEN TÄNÄ VUONNA.

Äänestä

Likka menee johonkin ö-luokan eroottiseen tanssiryhmään hieman ennen miss Suomi -kisoja. Tosi fiksua. Ja sitten hehkuttelee lehtihaastattelussa ihastuvansa pahismiehiin. Plääh.

Äänestä
  • vällii

    Äänestä

perusteella kokoomuksen ehdokas pian.

Äänestä
  • Ilman muuta. Kokoomuslainenhan on rehellinen sanatestissäkin ja todella kertoo sen, mitä tuli ensin mieleen.

    Demari sen sijaan valehtelee sanatestissäkin ja väittää ajatelleensa "pienipalkkaisten naisten ongelmia" tai "työssä jaksamista" tai "nuorten pahoinvointia" jne.

    Vaikka todellisuudessa ajattelikin kaljapullon ostamista ja röökiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


..ja määrätietoiselta kirjoitti:

Tuskin tää uusi missi maailmalla tulee noteeratuksi, tummia on niin paljon. Mutta ihan selkokieltä puhui Arto Nybergin vieraana.

Tuntuu niin määrätietoiselta, että varmaan on jo suunnitellut elämänsä vuosikymmeniksi... Kunhan ei politiikkaan, pliiis! Ei uutta tanjuskaa! - Ero on tosin selvä, tanjahan on blondi barbi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu