Olihan se "puukkojen yö"

Demareilla selät verillä, kun ovat johtajapelissä "lämminhenkisesti" toisiaan selkään taputelleet:

http://yle.fi/uutiset/kotimaa/nakokulma/id82332.html
2160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei politiikka ole noin vakavaa. Jos vaaleissa hävittiin niin se johtui siitä, että oli huonot ehdokkaat. Ei tarjota näitä samoja "pudonneita" kolmen vuoden päästä.

Uusia naamoja kannattaa ajaa sisään nyt syksyllä. Ikärajaa tuohon 40-kymppiin ja myös nuorehkoille miehille varteenotettavia vaihtoehtoja.

Ei kokoomuskaan pärjäänyt ennenkuin Kummolat. Töölön-mummot ja uusnatsit heivattiin pihalle.

Äänestä

Tuomioja ateisti, miten se voi johtaa kristittyjä, kommarikin vielä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oli vain ajan kysymys kirjoitti:

Demareilla selät verillä, kun ovat johtajapelissä "lämminhenkisesti" toisiaan selkään taputelleet:

http://yle.fi/uutiset/kotimaa/nakokulma/id82332.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu