HUONOA KOHTELUA KOIRAHOITOLOISSA!

Nimetön

On ihan uskomatonta, miten paljon koirahoitola voi nettisivuillaan valehdella. Petyimme pahemman kerran viedessämme koiramme hoitoon.

Kopit eivät olleet tilavia, niissä ei ollut lattialämmitystä, niissä ei ollut sivuseinää vaan koirat näkivät toisensa ja kaikki koirat haukkuivat koko ajan! Kolmea suurta tarhaa (omenapuiden katveessa) emme nähneetkään eikä ihminen ollut koirien seurana todellakaan lähes koko päivää. Ja nuo väitteet lukevat siis hoitolan nettisivuilla.

Kun veimme koiramme hoitoon ja olimme lähteneet, niin hoitaja lähti heti koirien luota pois, ja kun tulimme hakemaan lemmikkiämme, emme heti edes löytäneet koko hoitajaa. Kummastusta herätti myös se, että hoitaja ei edes antanut koiramme haistella häntä! Hoitaja sanoi, että ”käyttää lenkillä jos ei vedä hihnassa!”

Haluaisin kuulla muidenkin mielipiteitä koirahoitoloista. Hyviäkin varmasti on, mutta tuollainen suoranainen valehtelu nettisivuilla herättää kummastusta!
Emme olisi koiraamme ikinä jättäneetkään hoitoon, (kun olimme paikan nähneet), mutta meidän oli pakko.

6

4526

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asiallista palautetta

      saa aina antaa ja omaa mielipidettä,kun muistaa jottei yllytä esim boikotoimaan tai muuta.Voi siis kirjoittaa ilman oikeusjutun pelkoa täysin esim:epäasiallinen tarha nimeltä.......ei minun mielestäni ollenkaan mainosten mukainen ja sotkuinen paikka muutenkin.MINÄ en ikinä enään vie koiraani kyseiseen tarhaan.Yrityksiä saa arvostella kuka tahansa.Mielummin omalla nimellä kirjoitus ei voida herjauksesta syytellä.

    • Nimetön

      Kyseessä on koirahoitola Filmur Paimiossa

      • eikä ulkotarhassa ole välis...

        esitteessäkään vaan sisätiloissa.Pitää käydä katsomassa itsekkin,kun ei kovin kaukana miltä tosissaan näyttää.


    • Tietämättä asiasta en muuta kommentoi,mutta kun yrityksestä kyse,niin jos mainonta on täysin väärää,niin voi kuluttajasuojatoimistoon ottaa yhteyttä.

      • jo vuodesta 1996

        Itselläni melko innokas Dogo, jota monet hoitolat arastelevat. Tämä on jo toinen koirani, jota tuon Filmuriin. Matkustan työni puolesta kohtalaisen paljon, joten koirani on tuttu näky Paimiossa. Olen käyttänyt paria muutakin hoitolaa näinä vuosina, mutta parhaimmaksi olen kokenut juuri Filmurin. Koira on tulee aina tasapainosena kotiin ja sairastapauksissakin on toimittu ripeästi ja koira päässyt nopeasti lääkärin hoitoon, samoin hoituvat ammattitaidolla lääkkeiden annot yms. asiat.

        Hoitolan takapihalla on tarhat joissa on omenapuita ja hoitolan lattialämmitys on säädetty 17 asteeseen. Hoitolassa on myös erityisen siistiä, moniin muihin verrattuna.

        Käsittääkseni on hyvin luonnollista, että koirat haukkuvat, kun uusi koira tulee tai jo hoidossa ollut haetaan. Useimpien koirat tekevät tätä myös kotonaan, jos joku vieras tulee kylään, eikä vain?

        Itse en edes odota, että koirahoitaja pitää seuraa koiralleni, koiralla on siellä ihan tarpeeksi virikettä, kun katselee ulos ikkunasta ja ihmettelee toisia koiria. Kotona ollessaan muutenkin nukkuu suurimman osan päivää, kun olen töissä.


    • jsaj

      Jep, jep
      Jos haluaa että hoitolassa pidetään kokoajan koiralle seuraa kannatta viedä koirien päiväkotiin? Miten joku voi edes kuvitella että
      hoitoloissa olisi 17e/vrk hinnalla seuraneiti palkattuna koirille:-)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      192
      1331
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      122
      1148
    3. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      70
      870
    4. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      48
      864
    5. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      790
    6. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      50
      745
    7. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      53
      712
    8. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      33
      692
    9. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      60
      689
    10. Nainen, mitä ajattelet minusta?

      Mitä tuntemuksia saan aikaan sinussa? :/
      Ikävä
      52
      667
    Aihe