Koivisto yhtä kova kuin Kekkonen
lukee otsikossa
4121
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kotimaan politiikka ennen näkemätöntä.
Noin sanoo virallinen kekkosrakastaja Suomi.
Vaikea uskoa tuollaista Kekkosen ajan jälkeen.
ennen kun se rupijaa haisemaan!
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=114&conference=1000000000000008&posting=22000000032750847
...
Kirjoittanut: ... 12.2.2008 klo 16.10
Kirjoittaisitte Koivistosta demaripalstalla.
Täällä voisitte kysellä K-Linjan ruplista ja Kekkosen neuvotteluista KGB-miesten kanssa.
On jotenkin outoa, että teette demareista pääaiheenne kirjoituksiinne ja liitätte kepun niihin vain sivujuonteena, jotta saisitte demarijuttunne pysymään kepupalstalla.
Seppo Hietanenkin näkyy kytkevän avaukseensa Koivistosta kepun vain siten, että esittää, että keskustalaispoliitikon täytyy nyt taas jotain paljastaa.
Edes sen kepupoliitikon nimeä ei Seppo jouda mainitsemaan, kelle tuo tärkeä tehtävä on kaavailtu, kun on kiire päästä kertomaan ainoana oikeana totuutena Juhani Suomen sanoja, joiksi Seppo kiimassaan jo omiaankin työntää.