Vanhanen moitti SDPtä

Vanhanen moitti SDPtä, että se on 10v ajastaan jäljessä. Totta pääministeri tässä puhuu, minusta SDP on 20v ajastaan jäljessä.

Mitään konkreettista ei oppostio ole esittänyt esim. Kemijärveläisten työllistämiseksi, kukan vaan pelaa pikkunäppärää populistista politikointi, eli vastustaa vaan kun on oppositiossa.
4134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sinne ei kannata SDP:n satsata! Kepu on vastuussa ko. alueen työllisyydestä yhdessä komukoiden kanssa. Kun kepu pudottaa raakapuun hinnan puoleen, niin Kemijrven tehdas jatkaa, mutta kepun ahneus, ei sitä salli! Kiittäkää kepua!

Äänestä
  • SDP ei ole kiinnostunut muusta kuin itsestä. Kaikki käy, kun saa vain politikoida, mutta mitään ei aijota tehdä muijen eteen, ei yhtään mitään. Demari on kouluja käymätön, mutta silti pitää päästä valmiiseen pöytään ja muille ei anneta mitään.

    SDPn ahneudella ei ole rajaa.

    Äänestä

Suomi oli jo EU:ssa. 20 vuotta olisi oikeampi vertaus. 1998 SDP hyväksyi sen, että Stora-Ensosta voidaan myydä viimeinenkin osake. Tämä lienee suurin syy tuohon "10 vuotta jäljessä" -ilmaisuun.

Äänestä

Matti taas on kymmenen vuotta ajastaan edellä. Matin ansiosta jyväjemmareiden ei tarvitse enää viljellä ja silti ne saavat aina ja kaikissa tilanteissa miljoonatuet. Ovat jo vaihtaneet Nissaninsa Mersuihin. Osa fergussonni-miehistä päästelee myös Jaguareilla. Aika hyvin kun puhutaan pelloille paskaa ajelevista jyväjemmareista. Ne ovat oikeasti sivistymättömiä ja koulujakäymättömiä pervertikkoja ja röyhkimyksiä. Ainoo asia, mitä kouluissa osasivat tehdä oli lintsaaminen, luntaaminen ja varastelu. Niiden eläkeautomaati on myös aivan eri luokaa kuin muiden alojen adustajilla. Ja työläiset maksavat aina kaiken jemmareille. Ne saavat aina ison tukun demareilta rahaa kun aloittavat, lopettavat, lisäävät tai vähentävät. Matti on syömässä duunarit ojanpohjalle. Se on järjestänyt kepulaisille aivan tolkuttoman korvausautomaatin, joka tuottaa jemareille rahaa ilman vastiketta. Jyväjemmariala pitäisi nyt kilpailuttaa. Se olisi vähintäinkin tasapuolista. Tai duunareiden pitää lopettaa hommat. katotaan siten kuka jemmareiden palkat maksaa. Vuorineuvokset eivät missään tapauksessa maksa mitään. Ne vain rosvoavat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


10v ajastaan jäljessä kirjoitti:

Vanhanen moitti SDPtä, että se on 10v ajastaan jäljessä. Totta pääministeri tässä puhuu, minusta SDP on 20v ajastaan jäljessä.

Mitään konkreettista ei oppostio ole esittänyt esim. Kemijärveläisten työllistämiseksi, kukan vaan pelaa pikkunäppärää populistista politikointi, eli vastustaa vaan kun on oppositiossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu