Jopa oli voideltu

hallitus hyvin.
Taisi vaivata Vanhasenkin pidätyskykyä.

Soini se puhu hyvin ja asiaa.
Kyllä on taas äänestettävä perussuomalaisia.
4187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

äänestäjien vuoksi pieni, hyvätkään puheet eivät auta. Äänestäjiltä puuttuu nykyään maalaisjärki, kaikki juoksevat näennäisen rahan perässä ja palkkana on lopuksi lopputili tai sydänkohtaus.

Äänestä
  • Mutta siihen se sitten jääkin.

    Äänestä

  • V Vennamo kirjoitti:

    Mutta siihen se sitten jääkin.

    RÖTÖSHERRAT EIVÄT PYSTYNEET NOSTAMAAN SYYTTEITÄ VAIKKA SUURELLA INNOLLA YRITTIVÄT, vaikka silloin oli valtiossa toimiva oikeuslaitos. Jollaista nykyään ei ole. Nyt hallitus ja eduskunta rikkoo Suomen perustuslakia lähes viikottain, mutta ylin laillisuuden valvonta ei ole huomaavinaan tai sitten ei halua huomata tapahtuneita. Tosi näihin asioihin ei tunnu olevan lupaa sivili juristien puuttua.

    Äänestä

  • on noussut vuosi vuodelta eli heränneitä on lisää.
    Toivottavasti eivät vain ryssi tai muuta mielipiteitään.
    Suomalaiset uskovat liikaa huomiseen ja eivät huomaa että vero markoilla hankitut valtion pääomaa uitetaan ulos nyt 2000-luvulla.
    Sama idioottia käytäntöä kaupungeissa ja kunnissa, myydään omaisuus ja ulkoistetaan kaikki mahdolliset palvelut.
    Käteen kunnille jää vain työttömiä ja sitten heillä yritetään tehdä rahaa, kun muutakaan tulon lähdettä ei ole.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pekkapp kirjoitti:

hallitus hyvin.
Taisi vaivata Vanhasenkin pidätyskykyä.

Soini se puhu hyvin ja asiaa.
Kyllä on taas äänestettävä perussuomalaisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu