Lexus haastaa Ferrarin -2009:

LF-A.

6

1163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jepulisjeea

      vieläkö siihen saisi sen statuksen....voipi viedä vielä sellaiset 40 vuotta...

      • on jo

        Kyllä Lexuksen status on jo kova. Sitä arvostetaan rahamiesten piireissä korkealle. Lexus on luo nyt trendejä, tulevaisuutta. Italia jymähtänyt paikoilleen. Näkyy tekniikassa ja muotoilussa.


      • .-.-.-.-.
        on jo kirjoitti:

        Kyllä Lexuksen status on jo kova. Sitä arvostetaan rahamiesten piireissä korkealle. Lexus on luo nyt trendejä, tulevaisuutta. Italia jymähtänyt paikoilleen. Näkyy tekniikassa ja muotoilussa.

        Ferrari on kuitenkin helposti maailman nimekkäin automerkki, eikä Lexuksella ole oikein mitään jakoa tuolla saralla. Ferrarilla on hieno historia, Lexus taisi olla jonkun Toyota-hepun keksintö 80-luvulla.
        Honda NSX oli kanssa hyvä auto, mutta ilman kunnon nimeä. Nyt se on kuopattu. Katsotaan pärjääkö Lexus paremmin. Varmaankin valmistaa jokusen sadan vain nimen vuoksi.
        Merkkinä Lexus ei siis ainakaan haasta Ferraria, korkeintaan automallina.


    • Jexsussentään

      En itse kehtaisi edes ajaa lexuksen kaltaisella autolla... Ehkä yksi mauttomimmista autoista mitä maa päällään kantaa siihen hintaan.

    • muuten

      ruma auto, tulee ihan mieleen se 80- lukuinen pontiac fiero tms.

    • Lexus voi

      koskaan Ferraria haastaa, mutta kova pala siitä tulee Corollalle.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      360
      2838
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      65
      2276
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      78
      1959
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      66
      1592
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1532
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      69
      1149
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1019
    8. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      264
      955
    9. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      8
      932
    10. 39
      810
    Aihe