Kertokaa virolaiset

Anteeksi, en osaa puhua Eestiä : )
Kysyisin, koska haluaisin tietää kovasti, missä päin Tallinnaa on hyviä kirpputoreja?
Olisi kiva, jos joku paikallinen voisi kertoa!
3430
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tuolla rautatieaseman (Balti jaama) takana yksi paikallinen tori...

Äänestä

ei nyt Tallinnassa paljon löydy, tuo venäläinen rautatieaseman vieressä ei ole oikeastaan kirpputori.. Lasnamäella Priisle kadulla on yksi, mutta löytyy niitä kirppukauppoja - Humana jms.
HYVÄÄ YSTÄVÄPÄIVÄÄ VAAN SINNEPÄINKIN!

Äänestä
  • Paavli 5a 2 kerros ota taksi jos menet muuten et pärjää aika syrjässä.nn 5000m2 kirppis ....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tyttö Suomesta kirjoitti:

Anteeksi, en osaa puhua Eestiä : )
Kysyisin, koska haluaisin tietää kovasti, missä päin Tallinnaa on hyviä kirpputoreja?
Olisi kiva, jos joku paikallinen voisi kertoa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu