Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

klamydian tarttumisesta

Moikka. Onkohan petipuuhat ainoa tapa saada klamydia vai voiko tarttua vaikka yleisövessasta tms..
4918
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Voi sen saada vaikka tuulisella ilmalla ulkoillessa. Tuuli kun kuljettaa niitä pöpöjä.

Äänestä

vaikea saada yleisistä vessoista, mutta ei koskaan ole pahitteeksi suojata istuinreunusta...

Äänestä

Ei sitä yleensä vessasta saa; paitsi jos eritteitä on ämpärikaupalla (voi periaattessa saada mitä tahansa).
Suuseksistä voi saada ja sitten on keuhko-klamydia, mutta se on jo vähän toinen juttu.

Äänestä
  • ootkos käyny kebab centerissä syömässä..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jdgtbdmhauj kirjoitti:

Moikka. Onkohan petipuuhat ainoa tapa saada klamydia vai voiko tarttua vaikka yleisövessasta tms..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu