Viivi Avellan katkerana taas

Taisi tuo Jaana Pelkosen poliittisen uran huippualku sattua kokoomus-blondia kun on viime aikoina katkerana hyökännyt milloin ketäkin vastaan, taisi Viivi jäädä fiksun Jaanan jalkoihin.

No aina voi pomppia kadulla ja kirjoittaa paskakirjoja!
5387
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Juu hyvin vetää euroviisujuonnot ja sehän sitten riittääkin fiksuuden osoitukseksi ja tuo hurjan lisän kokoomuksen tavalle tehdä politiikkaa.

Äänestä
  • pois politiikasta.

    Äänestä

  • pellet kirjoitti:

    pois politiikasta.

    Mutta minkäs teet jos yksi puolue ei ole kiinnostunut kuin vain heistä.

    Äänestä

  • opiskellut valtiotieteellisessä politiikka, maisteriksi. Lisäksi Jaana menee avustajaksi eduskuntaan, jossa oppii lisää asioita.

    Äänestä

Katkera ja kateellinen nainen, out of time.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


edward right kirjoitti:

Taisi tuo Jaana Pelkosen poliittisen uran huippualku sattua kokoomus-blondia kun on viime aikoina katkerana hyökännyt milloin ketäkin vastaan, taisi Viivi jäädä fiksun Jaanan jalkoihin.

No aina voi pomppia kadulla ja kirjoittaa paskakirjoja!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu