RAITISILMASUODATIN

VOLVO V40 -00

juu eli auto on volvo v40 -00 vuosimallia automaatti-ilmastoinnilla varustettuna. mistä löytyy raitisilmasuodatin jotta voisin vaihtaa sen??? motonetin haku antaa kaksi suodatinvaihtoehtoa: paperinen (18e) tai aktiivihiili (30e). kumpi kannattaa laittaa? mut tärkein et missä se on ja mitäköhän työkaluja tarvii???

4

10424

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vo001

      Olisko samassa paikas kun isoveljen, eli apurin jalkatilas ,

    • conna

      Suodattimista riittää paperisuodatin normaaleissa olosuhteissa,toinen on tarkoitettu estämään myös tollisuuden ilmansaasteet,kuten hajut.
      Vaihto ei paljon työkaluja vaadi,irroita paneli hanskaluukun alapuolelta,kiinni kahdella tähtikanta peltiruuvilla.
      Siellä näkyy lämmityslaitteen kotelo ja siinä 2-3cm leveä,auton pituussuuntainen,suodattimen pidin.
      Sen päässä on pikalukko,jonka avaamalla pidin kääntyy alas ja suodattimen saa vedettyä alaspäin pois.Pölynimuria tarvitaan,koska roskaa tulee auton sisälle.

    • jepuliskee

      missä siaitsee raitisilmasuodatin s40 volvossa -06 vuosmallissa,ei meinaa löytyä millään....

      • Espe4

        Joo täälläkin kaivattais tietoa S40 1,6 D-08 raitis-ilmasuodattimen paikasta. Lisäksi, onko tupakansytyttimelle oma sulake missä. ? Ohjekirja ei mainitse mitään ja mittasin kaikki sulakkeet apukuskin jalkatilasta ja moottoritilasta akun vierestä. Eli kaksi sulake koteloa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      71
      3899
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      101
      3505
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      78
      3338
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      36
      2638
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      124
      1608
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      36
      1516
    7. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      22
      1114
    8. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      19
      1114
    9. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      42
      1100
    10. Itseään kannattaa tarkastella realistisesti ja

      miettiä mihin ne rahkeet oikeesti riittää. Tyhmempikin ymmärtää että varakas ylemmän tason mies ei kelpuuta sellaista ku
      Ikävä
      118
      1026
    Aihe