Oletteko nähneet

Terminator 3:sta vähänkö on MAHTAVA elokuva. Ei kyllä millään jaksa odottaa että tulee elokuvateattereihin, jotta pääsee näkemään isolta ruudulta sen. Aivan uskomattoman hieno leffa.
5476
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Täysin samaa tuubaa kuin II. Olipa melkoinen pettymys... miten joku jatko-osa voikin olla niin samanlainen sisällöltään kuin edellinen osa.. Poliisiopistotkin kalpenee jo ton rinnalla. Terminaattori tulee tappamaan Connoria ja muuta lähipiiriä ja Arska tulee estämään sitä. Ja mikä vitun Rise of the machines? Pari hassua vekotinta rettelöi 5 minuuttia lopussa.. ei edes kahvinkeittimet nousseet kapinaan, pyh! Ainoa ylläri tosin oli se vääjäämätön tuomiopäivä.

arvosana asteikolla 1-10 annan 3 ja puoli. Sekin siitä takaa-ajo rymistelystä ja terminaattorin rinnankohotuksesta.

Äänestä
  • Juuri se että loppussa tuomiopäivä koitti tekikin siitä niin hienon. Ei sitä ainaista Hollywood propagandaa että lopussa ihmisyys voittaa ja muuta ihanaa ja kaunista scheissea vaan totaalituho ja hävitys. Ja toinen mikä teki siitä erittäin hienon leffan oli juuri nämä erikoisefektipläjäykset ja taistelumäiskeet. Ei tämän tyypin elokuvalta mitään äärettömän syvällistä tulkinnallisuutta voikaan odottaa vaan kaikki totaalisen paskaks vaan. Hienoa mättöä ja mäiskettä koko leffa.

    Äänestä

  • adgag kirjoitti:

    Juuri se että loppussa tuomiopäivä koitti tekikin siitä niin hienon. Ei sitä ainaista Hollywood propagandaa että lopussa ihmisyys voittaa ja muuta ihanaa ja kaunista scheissea vaan totaalituho ja hävitys. Ja toinen mikä teki siitä erittäin hienon leffan oli juuri nämä erikoisefektipläjäykset ja taistelumäiskeet. Ei tämän tyypin elokuvalta mitään äärettömän syvällistä tulkinnallisuutta voikaan odottaa vaan kaikki totaalisen paskaks vaan. Hienoa mättöä ja mäiskettä koko leffa.

    mut oisivat voinu jotain originaalia keksiä kuitenkin.

    Äänestä

  • "Pari hassua vekotinta rettelöi 5 minuuttia lopussa"

    Rettelöinti saattaa olla vähän alakanttiin valittu ilmaisu ydinsodasta...

    Äänestä

Olen nähnyt terminaattori kolmosen ja se oli kyllä tosi hyvä leffa. mäkin ajattelin sen vielä mennä kattoo elokuva teattereriin!
Ja mä annan tolle kolmoselle arvosanan:8 oli se sen verran hyvä leffa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


adgag kirjoitti:

Terminator 3:sta vähänkö on MAHTAVA elokuva. Ei kyllä millään jaksa odottaa että tulee elokuvateattereihin, jotta pääsee näkemään isolta ruudulta sen. Aivan uskomattoman hieno leffa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu