Stora Enso hölmöily

vahingoittaa ja

häpäisee muidenkin pörssiyhtiöiden mainetta!!!

Stora Enso paljasti sen tosiasian että pörssiyhtiö voi toimia täysin pörssilakien ja määräysten vastaisesti voittoja tavotellessaan, lopettamalla hyvin tuottavia tehdaslaitoksia!!!

Uskottavuus ja luottamus on taatusti mennyttä jopa miljoonilla pörssiosakkeen omistajilta ja pörssiyhtiöiden työntekijöiltä!!! Pörssiyhtiön toimintaan pitkäjännitteinen luottamus on mennyttä, vain ja ainoastaan Stora Enson johdon hölmöilyn johdosta!!!!!!!!!

6

2720

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sulppu

      Stora Enson nykylinja johtaa jatkuessaan siihen, että yhtiö kutistuu paljon pienemmäksi.

      Jos Stora Enso haluaa nostaa tuottoaan reippaasti, yhtiön täytyy vielä lopettaa monta tehdasta Suomessa ja Euroopassa. Tämän myötä yhtiö pienenee tuntuvasti.

      Koska mikään ei viittaa siihen, että yhtiö ryhtyisi mihinkään sellaiseen, joka parantaisi pitkän ajan näkymiä, Stora Enson pörssiarvo jatkaa myös laskuaan.

      Kun Stora Enso on pienentynyt kooltaan ja arvoltaan tarpeeksi, jokin sijoittajaryhmä ostaa sen ja pistää sen palasiksi.

      Yhtiössä on paljon arvokastakin, joten se olisi ihan ymmärrettävä liike.

      Hyvällä tuurilla osa Stora Enson toiminnasta Suomessa jäisi pilkkomisen jälkeen henkiin. Hyvällä tuurilla pilkkomisoperaatio tuottaisi jopa nettoa Suomen valtiolle.

      Mutta siinä vaiheessa ei enää voida vaikuttaa millään lailla Stora Ensosta jääneiden murusten kehitykseen, vaan sanotaan vain: Hyvästi Stora Enso!

    • Anonyymi

      Eipä tuu mieleen toista toimijaa joka rämpii näin ilman mitään valonpilkahdusta.

    • Anonyymi

      Toivottavasti kuskikin saa kunnon rangaistuksen metsäkone on metsän raiskaaja. Ei ole kuskilla sydän paikallaan kun metsää tuhoaa. 20 v menee kunnes ehkä metsä toipuu.

    • Anonyymi

      Suvi Auvinen, anarkisti- terroristi varmaan asialla.
      Viher- kommari.
      Enson ihmemiehet ovat vielä maksaneet Suville hänen sekoiluistaan !

      Kannattaa yhtiökokouksessa kysyä, miksi anarkisti on palkattu.

    • Anonyymi

      Eihän tuo Stora-Enso tehnyt, vaan heidän palkkaama puunkaato yritys, jos olen oikein ymmärtänyt? Lisäksi Stora-Enso olivat lehtitietojen mukaan informoineet tätä näistä raakuista.

      • Anonyymi

        Metsäfirmojen kannattaisi keskenään sopia etteivät ota vastaan puuta, jota ei ole hakattu suunnitelman mukaisesti. Sama pätee sekä pystykaupalla ja myöskin hankintakaupalla tulevaan puuhun. Sen jälkeen myyjä ostoboikottiin niin loppuu venkoilu ja moton koppiin työntyminen . Metsänomistaja ja koneyrittäjä keskenään kantakoot vastuun ja polttopuuta tulee molemmille mukavasti.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      0
      3560
    2. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      42
      3129
    3. Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan

      Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv
      Maailman menoa
      56
      2877
    4. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      34
      2755
    5. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      16
      2668
    6. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2550
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      44
      2190
    8. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      26
      2055
    9. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      42
      1945
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      45
      1739
    Aihe