Tietoa

Onko teillä muilla ilmennyt synnytyksen aikana että teillä olisi 2 kohtua olemassa. Itselläni huomattiin se kun poikani syntyi leikkauksen kautta. Olihan tuo itselleni vähän yllätys kun kuuli, en nimittäin ole ollenkaan kuulut koko asiasta ja sen takia sen vähän järkyttikin aluksi. Kysyin sillon kyllä lääkäreiltä että mitä se niinkuin tarkoittaa. Niin ne siihen vastasivat, että toisen lapsen saanti voi olla vaikeata ja kyllä ne ihmettilivät että tätäkin raskausta kun olin tullut raskaaksi ilman mitään hoitoa ja ilman hormoonilääkkeitä. Aluksi tuo tieto, että toinen raskaus voi olla vaikea saada alkuun pelotti, mutta nyt kun olen miettinyt vähän paremmin ja keskustellut mihen kanssa niin olemme sitä mieltä että kyllä se toinen on sitten tulossa jos on tulossa. Ja kyllä mä raskaaksi tulen ilman mitään hoitoja kerran ekakin pallero syntyi niin.

Eli onko tämä kaksois kohtu harvinnaista ja onko muut törmmänneet tähän aiheessen ollenkaan. Lääkäreillekin koko aihe oli ihan uutta. Kai nytten niitten pitäisi tietää asiasta jotain, eikä sitten olla suu auki kun sellainen ilmenee..

3

333

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tiedä

      Minulla on kaksois-virtsaputki. Ihan siis oikeasti.

    • "double womb"

      ja heti tärppäsi jotain. Kokeile sinäkin! Et liene ainoa. :)

      • ihan suomeksi

        Kokeilin googlata "kaksi kohtua" ja tärppäsi. Terkuin: sama


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas puukotus yläristillä!

      Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
      Pieksämäki
      59
      1738
    2. Olen päättänyt tappaa itseni tämän vuoden puolella

      Minulla ei ole oikeastaan mitään hävittävää. Elämäni on surkeaa ja tunnen ihmisten tuijotukset ja supinat. Ne nauravat r
      Ikävä
      140
      1454
    3. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      70
      1241
    4. La Promesa sarjan ystäville iso pettymys - Yleltä lisäinfoa asiasta

      La Promesa suosikkisarjan kohtalosta on tullut tietoa. Tämä ei kyllä välttämättä ilahduta sarjan faneja. Lue lisää: htt
      Tv-sarjat
      11
      855
    5. Mä muuten kerroin puolisolle susta

      Nimeä mainitsematta....
      Ikävä
      64
      811
    6. Paljonko meidän ikäero on?

      Ois kiva tietää.
      Ikävä
      69
      701
    7. Nyt kun olen vähän huppelissa niin uskallan sanoa

      Mikä minua oikein närästää... Tiedän että meillä on ollut vaikeaa mutta miten kauan sulla on ollut toinen mies vai oliko
      Ikävä
      39
      541
    8. Mies onko sinulla

      Kaikki hyvin? 🌞 -nainen
      Ikävä
      38
      504
    9. Nainen onko kaikki

      Onko sinulla nainen kaikki hyvin? mies
      Ikävä
      45
      486
    10. Toivotetaanko toisillemme

      Juhannuksia vai ollaanko vihoissa
      Ikävä
      54
      469
    Aihe