Lahdessa

on hienoa

Varsinkin pimeän aikaan. Radiomastojen valoshow on todella upea, samoin skandinavian suurin musikaalinen suihkulähde (vesiurut) on näkemisen arvoinen.

6

870

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • entinen Lahtelainen

      Tosi upeat nämä radiomastot uudessa valaistuksessaan.Vesiurut mahtavat.Kun tulisi paljon lunta lunta....salpausselän kisoihin.

    • peruslahtelainen

      Vesiurut ovat hienot ja Pohjoismaiden suurimmat.
      Huvikseen käykää kuitenkin katsomassa Pietarin vesiurkuja: noin 10 kertaa isommat.

    • -----

      Käyn usein Lahdessa enkä pidä tätä kaupunkia kauniina. Mielestäni kokonaisvaltaisesti on ruma. Mutta siellä täällä kaupungissa on noita helmiä esim vesiurut ja keskustassa vanha koulu joka kait puretaan. Miksi lahtelaiset haluavat hävittää kaiken kauniin keskustasta

    • säälittävä

      takapajuinen, sisäsiittoinen pikkukylä - ja vielä ruma sellainen.

      Ihmisetkään ei ole kovin rakastettuja siellä kun kehuskelevat kaupunkinsa olemattomilla kauniilla asioilla.

      Sitten vielä kun väitätte muita suomalaisia kateelliseksi. Sääliksi käy, kun niin sairaalloisen itsevarmoja ja oman perseen pyyhkijöitä olette.

      Stadin kundina voin sanoa, että Lahti on viimeinen paikka Suomessa, johon muuttaisin.

      • täynnä pissapäitä

        ... joilla ei ole todellisuuden tajua!


      • stadia?

        Helsingissä asuu ehdottomasti Suomen ylimielisimmät tyypit!! Mikään muu ei ole mitään näiden "tsadilaisten" mielestä. On aina varaa arvostella muita. Säälittävää. Turpaan kerjäävät -ja varmasti myös saavat tollasella asenteella!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      131
      1602
    2. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      124
      1407
    3. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      139
      1215
    4. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      57
      1180
    5. 40
      854
    6. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      74
      831
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      25
      822
    8. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      102
      813
    9. Lautturin poliisipiiritys

      Mitä Lautturilla yöllä tapahtui
      Huittinen
      13
      728
    10. Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen

      800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja
      Sinkut
      114
      664
    Aihe