Itsehän olen vesimies, nouseva skorppari.
Parisuhteeni kaksoseen on melkoisen vaativaa.
Mieheni saa välillä suunnattomia raivareita, kuten myös toki minäkin. Se on sotaa silloin, koska kumpikaan ei peräänny missään vaiheessa, koska kuvittelemme toki molemmat olevamme oikeassa.
Mutta rakkautta piisaa sitten myöskin mielettömät määrät.
Turhemmissa kärhämissä annan kyllä välillä periksi, että voin myöhemmin esittää vaatimuksia esim kuskaamisista tai vastaavaa.
Hellyyttä meillä riittää, tuemme toisiamme 100%. Meistä huomaa kauas, että välitämme toisistamme todella, näin olen kuullut.
Ikäeromme on n.20 vuotta, mutta se ei haittaa meitä tippaakaan. Molemmat olemme samanlaisia "haihattelijoita".
Tämä sotapuoli kuitenkin välillä raastaa, koska olemme molemmat niin tempperamenttisia. Mieheni on myös melkoinen huorija ollut ennen, joten välillä kauhistuttaa mitä hän saattaisi tehdä.
Itse en moisia puuhia harrasta. Molemmat taidamme kyllä olla melkoisia flirttailijoita, mutta myös mustasukkaisia toisistamme. Vaikka nyt kirjoitan näin, emme sitä kuitenkaan tiedosta oikeasti, vaikka asioista on puhuttu. Minä taidan pystyä elämään asian kanssa, mutta mies on välillä epätoivon partaalla tämän asian kanssa.
Mitäpä veikkaatte, tuleeko vesimiehen ja kaksosen suhteesta yleensä hyvää jälkeä?
Edelleen painotan sitä, että rakkautta meillä kyllä riittää
Kiitos jo valmiiksi vastauksista
Vesimies N, Kaksonen M
1
675
Vastaukset
- vesinainen
elikäs itse olen vesimies ja seurustelen kaksos miehen kanssa. suhde sujuu loistavasti, mutta itse olen kauhean mustasukkainen. mieheni ei tunnu olevan muille miehille mustasukkainen kuin ex:lleni. tai tuskin myöntää.
eniten suhteessani hairitsee se etten oikein tiedä mieheni ajatusmaailmaa. ei pahemmin kerro tunteistaa mutta näyttää kyllä ne teoilla. kaipaisin sanoja ja varmaa tietoa.
kaksonen on kova menemään ja pitää matkustamisesta. suunnittelee jo uutta reissua ennen kuin on vanhakaan matkailtu. siinä mielessä olemme samanlaisia, kovia menemään joka puolelle.
riita tilanteissa yleensä minä luovutan. vastaan pistän kovasti ja liiankin usein. tuntuu vaan että miehelleni kaverit ovat minua korkeamalla?
mieheni opiskelee ulkomailla puoli vuotta ja pääsee käymään suomessa kerran kuussa. ne ajat saan mielestäni taistella mieheni kavereita ja menoja vastaan. aikaa riittää myös minulle ja silloin kun sen aika on niin tunnen itseni niin halutuksi ja arvostetuksi. mieheni rakentaa aina meille jotain ihanaa tekemistä, illallisia, leffassa käyntiä yms..
itse myös valillä mietin että tuleeko tästä mitään..?
emme ole viellä naimisissa, itse haluaisin perustaa perheen ja asettua paikoilleen mutta kaksonen ei tajua vihjeitäni..
lisää kokemuksia vesimies ja kaksonen suhteista!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061718
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1271462En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k931326- 621173
The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut101058Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1111029Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall216848Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57773- 122763
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20728