Tapparan hyökkäys ei ollut koko Kärppä-pelin aikana synkronisoitu. Jätkät laahusti kuin vanhat mummot, Kärppien kunto oli huomattavasti kovempi. Kärppien Laamanen mokas kerran ja siks Tappara vei koko pelin, vaikka oli joukkueena altavastaaja koko 60 min.
ps. tamperelaiset on homoja!
Toivoo
Tami Tamminen
Asiantuntija (SM-liiga ja saksalainen porno)
Tapparalle säälivoitto!
9
721
Vastaukset
- suoraan Oulusta
Osto-lappalaisilta onnistui peli ensimmäisen erän ja ottelun viisi viimeistä minuuttia. Thats all. Lättyyn tuli ansaitusti.
- dsfdsffs
Säälittävä peräkammarinpoika selittelee. Nyt ei tullut tuomarilta apua, niin kuin kolmella viimeisellä kerralla.
- dark666
kyllä tappara hyvin pysy kärppien vauhdissa.ei mikään säälivoittoja anneta kovaa peliä oli..Tappara vaan oli parempi.tappara on kuule aika kovassa vireessä luulenpa et vie mestaruuden!
- kärpät on
säälittäviä
KOO
YY
ÄR
VEE
ÄÄ
TEE
KÄRPÄT- oegåpahi
PAKKO TULLA TÄNNE VAAHTOON JOTAIN JOSTAIN SÄÄLIVOITOSTA!?? Tappara voitto taidolla ja erinomaisella kiekonkäsittelyllä. Painu sinne Kärppies kanssa juhliin tappiota!
- oegåpahi
oegåpahi kirjoitti:
PAKKO TULLA TÄNNE VAAHTOON JOTAIN JOSTAIN SÄÄLIVOITOSTA!?? Tappara voitto taidolla ja erinomaisella kiekonkäsittelyllä. Painu sinne Kärppies kanssa juhliin tappiota!
Laamanen ei tehnyt kerran virhettä vaan tarjos koko ajan poikittaista, että olis ollu mahdollisuuksia useempiinkin jäähyihin! Oli teidän porukalta kyllä niin väsynyttä että oikein hävettää Kärppä-fanien puolesta.
- oegåpahi
oegåpahi kirjoitti:
PAKKO TULLA TÄNNE VAAHTOON JOTAIN JOSTAIN SÄÄLIVOITOSTA!?? Tappara voitto taidolla ja erinomaisella kiekonkäsittelyllä. Painu sinne Kärppies kanssa juhliin tappiota!
*Tappara voitti taidolla ja erinomaisella kiekonkäsittelyllä.
- jack_torrance
Alkaa Oulun kärpäsiä pelottaan kun tulee terästä takaa!!
Loistava matsi, hyvää kaljaa ja voitto! Voiko siitä lauantai ilta parantua?
Ja oululaiset on juntteja!- dreipendarf
kärpät tulee kaukaa perästä.
onneksi olin kattomassa pelin.
tapparan 3-0 maali oli kyllä hieno.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 205024
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r21922Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1361260Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121200- 941153
- 931074
Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon
Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike17873viekää miehet naiset kunnon treffeille
Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.168825En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.61733Vappu Pimiä jakoi kuvia Maajussille morsian -kuvauksista! Seuraajalta tärkeä toive: "Voi miten..."
Tätä kyllä kannattaa toivoa! Vappu Pimiällähän on tunnetusti myös sormensa pelissä näissä rakkausjutuissa ja hän toimii25709