Coopperiin kuollut

Joku oikeasti paikalla ollut!
Kertokaa nyt oikeesti auttoiko joku sitä heti vai menikö joku kotitarvenatsi huutamaan naama punaisena sille että "ylös s.tanan läskihylje).
Ja sitten 5 min jälkeen huomataan että se ei liiku.
Niin mun aikana 83-84 olisi tehty.
Vai onko käsky käynyt pitää naama kiinni?
2760
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

...mutta mainitsemallasi tavalla meneteltiin vielä -97.

Yhdenkin kerran yksi kaveri sai jonkun shokin tm (diabetes paljastui) ja alikessut yrittivät lieventää oireita karjumalla ja uhoamalla. No eihän se ukko siitä mihinkään pystynyt liikkumaan ja kun selvisi ettei kyse ollut "perseilystä" rupesi alikessujakin jo vähän ahdistamaan.

Äänestä

...että sellainen sotilas, joka ei kestä edes Cooperia, kuolee?

Ei mitään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


44W Stadilainen kirjoitti:

Joku oikeasti paikalla ollut!
Kertokaa nyt oikeesti auttoiko joku sitä heti vai menikö joku kotitarvenatsi huutamaan naama punaisena sille että "ylös s.tanan läskihylje).
Ja sitten 5 min jälkeen huomataan että se ei liiku.
Niin mun aikana 83-84 olisi tehty.
Vai onko käsky käynyt pitää naama kiinni?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu