Saapas lent.... nähdä

Kepun Korhonen on käynyt sitten avoimeen hyökkäykseen Kokoomusta vastaan. Kun oma puoluejohto ei tunnu reagoivan Korhosen "keskustelunavauksiin", hän näkee parhaaksi nyt siirtyä "keskustelemaan" Kokoomuksen kanssa ajatellen, että jospa siellä reagoitasiin vähän ripeämmin.

Saapas nyt sitten nähdä, miten saappaan lentoon suhtaudutaan. Jollekin voi tulla potku persauksiin.
6251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Korhonen hakee suojelua Demareilta, mutta eivät Demarit jaksa enää pitää Kepua Hallitksessa, siitä on viime kerrasta niin raskaita kokemuksia. Koetetaan nyt Kokoomuksen kanssa, tiedän, on heidänkin kanssa työlästä pitää noita Optiomiljonäärejä edes vähänkin kurissa, mutta on se asiainhoito kuitenkin helpompaa kuin Kepun kanssa, jotka pettävät aina,siis ihan aina.

Äänestä
  • demari pettäjän tie tuskainen.

    Äänestä

  • pääministeri, eikö tulekin?

    Äänestä

  • kaikki, ihan kaikki. ho ho

    Äänestä

  • Korhonenhan toimii samalla tavalla kuin nuori Kalevi Sorsa. tekee täväköitä otteita puoluesihteerinä, tunkee joka asiassa julkisuuteen ja pyrkii ehkä siihen, että joukot huudattavat hänet puheenjohtajaksi Vanhasen paikalle.

    Niinhän Rafael Paasiotakin haukuttiin saamattomaksi. Sanonta "valtakunnan nahjus" on Paasion päälleen vetämä ja juuri hänet Sorsa ajoi oppositioon ja johdatti sen jälkeen SDP:n vasemmalta ohi taistolaisten, suoraan Moskovan ja NKP:n sylikoiraksi.

    Matti Ahde oli muuten yksi Sorsan puudeleista, taistolaisempi kuin yksikään taistolainen, vaikka piti SDP:n jäsenkirjaa.

    Äänestä

Onhan tässä jo vuosikymmeniä ennätänyt kuluakin siitä, kun puolueilla oli vahvoja poliittisia abitioita omaanvia puoluesihteereitä, jotka tekivät omaa politiikkaansa puheenjohtajasta piittaamatta.

Toisiko Korhonen nyt tämän piirteen takaisin suomalaiseen puoluepolitikointiin, kun välillä näytti, että puolusihteereistä olisi tehty lähinnä puolueiden taloudenhoitajia ja puoluetoimistojen konttoripäälliköitä. Valittiinhan vaalipäällikötkin väölillä rämälämmästä porukasta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mielipidepankki kirjoitti:

Kepun Korhonen on käynyt sitten avoimeen hyökkäykseen Kokoomusta vastaan. Kun oma puoluejohto ei tunnu reagoivan Korhosen "keskustelunavauksiin", hän näkee parhaaksi nyt siirtyä "keskustelemaan" Kokoomuksen kanssa ajatellen, että jospa siellä reagoitasiin vähän ripeämmin.

Saapas nyt sitten nähdä, miten saappaan lentoon suhtaudutaan. Jollekin voi tulla potku persauksiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu