talven varalle kasviksia...

Voiko nyt varastoida monneille yms. vihanneksia
talvenvaralle, tulisiko ne ryöpätä vai pehmeneekö
ne tarpeeksi muutenkin jäätyessään.. Kesäkurpitsaa
on niin että tulee jo omista korvista <g>.
1195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kanattaahan niitä hamstrata. mä olen pakastanut
ihan tuoreita,ja sitten pehmittänyt ja sulattanut
mikrossa,jos no ollut tarvis. mutta kun
pakkaat,laita kerros ja väliin
paperia,leivinpaperia tms. sillä muuten ne jäätyy
yhteen klönttiin =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ender kirjoitti:

Voiko nyt varastoida monneille yms. vihanneksia
talvenvaralle, tulisiko ne ryöpätä vai pehmeneekö
ne tarpeeksi muutenkin jäätyessään.. Kesäkurpitsaa
on niin että tulee jo omista korvista <g>.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu