Olen aivan ymmlläni kun jotkut sanovat että jos syö noin 200 kaloria päivässä niin säästöliekki ei tule ja taas jotkut sanovat että tulee.... SIIS MITEN SE HOMMA NYT MENEE?
Voisiko joku kertoa?
Voisiko joku kertoa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Todellakin menee, ei säästöliekkiä voi millään konstilla välttää jos syöt muutaman päivänkin alle kulutuksesi joka ei varmasti ole alle 1000kcal/päivä.
En usko että menet säästöliekille, en oikein usko edes koko juttuun. Tuo on jo itsensä näännyttämistä, eikä silloin minusta tulee mitään sästöliekkiä?
On se nyt niin vaikeeta ymmärtää et jos syö alle viidenneksen siit mitä elimistö tarvii, niin laihtuu. Kun säästöliekki tai ei, SYDÄN, MAKSA, MUNUAISET, KEUHKOT, AIVOT, LIHAKSET jotka ovat kuitenkin suhteellisen tärkeitä sellaisen vähäpätöisen seikan kuin elossapysymisen kannalta, EIVÄT TOIMI ILMALLA. Jostain keho energiansa ottaa - jos ei ruuasta, niin lihaksista ja rasvakudoksesta.