oi nyt tarviin apua. mä rakastan yhtä lämppäriä meiän naapurissa, mut se on myynnissä. mikä pahinta se varmaan menee tosi nopeesti kaupaksi kun on niin kiltti, nuori ja oppivainen. oon käyny ratsastaa sitä vaikka kuinka useasti ja se on ihana ratsastaa. Mut kun vanhemmat ei suostu ostamaan sitä enkä saa itse kerätä siihen rahoja ja ostaa sitä kun meillä on jo kaks heppaa ja se riittää niille, et mikä avuksi?
help!
1
346
Vastaukset
- JohnnyTivio
Ei sun auta muu kuin hyväksyä tilanne. Oletko ajatellut sitä oikeasti, miksi vanhemmat kielsi?
Selvitä, mihin hepo menee, käy kattomassa sitä joskus ja ehkä saisit ratsastaakki sillä joskus siellä, minne se menee.
Ja ole hyvä ihminen tyytyväinen niihin kahteen! Mun mielestä sä olet aika itsekäs ihminen. Kaikkea maan päältä ei voi saaha. Vanhempas on tosi viisaita kun kieltää.
Omistajillakin on varmasti joku syy, miks ne sen myy. Jos oikeasti rakastat sitä hevosta, toivo että se pääsee yhtä hyvään kotiin kun sä tarjoat niille sun omille hepoilles.
Ja tyydy lellikakara siihen, mitä sulla on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1862690Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 84954
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239819Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka285775Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies89774Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708