Pitkävihainen?

Miettii....

Onko kaksosmies pitkävihainen? Tekeekö aloitetta riidan jälkeen vai murjottaako lopun elämää?

Vai onko kyse manipuloinnista. Kaksosmies on hiljaa kunnes toiselta menee hermot.

10

2854

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • G-piste

      Kaksosmies on nimenomaan lyhytvihainen. Kun asiat on sovittu, kaksosmies lähtee puhtaalta pöydältä. Usein hän myös katuu vihastumistaan ja tahtoisi moneen kertaan sovittaa mahdolliset aiheuttaumansa loukkaukset.

      • antanut kertoa itselleni

        että kaksosmies on itse asiassa hyvin harvoin oikeasti vihainen, mutta sitten kun on niin siitä on oksat pois.


    • lyhytvihainen

      olen! Harmittaa itseäänkin kun ei oteta tosissaan jos joskus vihastuu. Ajatellaan, nooh, se on taas vartin vihainen.

      Mutta tempperamenttia on että hermo on herkästi palava mutta nopeasti palautuva.

      • mankaks

        MUT U NOHDA EI KOSKAAN!!!!!!!!!!


      • mimi-veskari
        mankaks kirjoitti:

        MUT U NOHDA EI KOSKAAN!!!!!!!!!!

        Sanot ettei kaksonen unohda koskaan mutta vaatii kuitenkin toista unohtamaan kaksosen sanomat ilkeydet.


      • beringinsalmi
        mimi-veskari kirjoitti:

        Sanot ettei kaksonen unohda koskaan mutta vaatii kuitenkin toista unohtamaan kaksosen sanomat ilkeydet.

        en tietenkään tiedä oletko nainen vai mies , mutta tiedän sen että ei kaksonen ole sen kummempi kuin muutkaan.


      • kaksosia on
        beringinsalmi kirjoitti:

        en tietenkään tiedä oletko nainen vai mies , mutta tiedän sen että ei kaksonen ole sen kummempi kuin muutkaan.

        Ajattele jos kaikki olisi Oinaita tai Härkiä.


      • beringinsalmi
        kaksosia on kirjoitti:

        Ajattele jos kaikki olisi Oinaita tai Härkiä.

        joo on hyvä että on meitä kaksosiakin


    • annoying gemini girl :)

      Kaksoselle ei ole tyypillistä olla pitkävihainen, päinvastoin... Poikkeuksia tietysti aina voi olla. Ainakin jos on jotain roikkujamerkkiä kartalla ;)

      Kaksonen myös "selvittää" riidat yleensä mieluiten siten, että ne vain yksinkertaisesti unohdetaan ja jatketaan eteenpäin, ilman mitään pitkästyttäviä vatvomisia...
      Joten jos menet riidan jälkeen kaksosen luo ja alat yrittää selvittää asioita, ja kaksonen tiuskaisee vain kiukkuisesti jotain että "no joo joo" niin todennäköisesti hän on jo antanut anteeksi riidan ja haluaisi unohtaa koko jutun :)

      Kaksosmies osaa kyllä olla myös hyvin, hyvin sulkeutuva ja murjottava. Siihen en ole keksinyt mitään mikä voisi auttaa... :(

    • kaurisneito

      ihan niinkuin kirjoittaisit mun viimeikasiesta elämästäni.. Niin hiljasta on miehen suunnalta kun tuli avauduttua.. Että silleen..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sun ja kaivattusi

      ikäero? Kumpi vanhempi, m vai n?
      Ikävä
      88
      1527
    2. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      10
      1390
    3. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      75
      1306
    4. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      115
      1119
    5. Katsotko mieluiten

      Kaivatussasi mitä?
      Ikävä
      68
      1095
    6. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      75
      991
    7. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      68
      915
    8. Anne Kukkohovi ei myykkään pikkuhousujaan

      Kyseessä oli vain markkinointitempaus. Anne höynäytti hienosti kaikkia ja Onlyfans-tilinsä tilaajamäärä lähti jyrkkään n
      Maailman menoa
      255
      910
    9. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      12
      851
    10. Pidätkö kaivatustasi

      Minkä vuoksi erityisesti? Mikä hänessä vetoaa?
      Ikävä
      33
      823
    Aihe