And the there

Yksi diktaattori taas vähemmän. Kim ja Luka sekä Kiinan Kommunistinen puolue ja Iranin mullahit ovat seuraavaksi liipaisimella.
268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

USA-Israel demonisoi vastustajansa nimeämällä ne "terroristeiksi", "diktaattoreiksi" tai "roistovaltioiksi". Tässä ei ole mitään uutta eikä retoriikka petä ketään. Jo toinen maailmansota Amerikan ja Euroopan välillä oli muka "demokratian" ja "diktatuurin" välinen taistelu, vaikka USA:n pääliittolainen oli Stalinin diktatuurivaltio. Koska Yhdysvaltain ja Israelin viholliset edustavat absoluuttista pahuutta, heitä on lupa kohdella yhtä barbaarisesti kuin saksalaisia 1941-1945, vietnamilaisia 1965-1973 tai palestiinalaisia viimeiset 60 vuotta. Mutta maailman kansojen, myös NATO-miehityksen alla elävien eurooppalaisten, mitta on täyttymässä.

Äänestä
  • pettäväsi.

    Diktaattori on yksinvaltias, joka ei suvaitse vapaita vaaleja. Niin helppoa se on nassikka...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


were three...or four. kirjoitti:

Yksi diktaattori taas vähemmän. Kim ja Luka sekä Kiinan Kommunistinen puolue ja Iranin mullahit ovat seuraavaksi liipaisimella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu