-Koska vihreät näkyvästi vastustavat ydinvoimaa
-Koska vihreät väittävät useimmiten perättömiä ulostuloissaan vailla totuuspohjaa
-Koska kettutytöt yms. yhteiskunnan vastainen aines mielletään lähellä vihreitä toimiviksi ryhmittymiksi
-Siis koska joku perustaa ns. vihreän teknologiapuolueen ja heivaa Heidi Hautalat syrjään (tuplatohtori Tarja Grohnbergikö?)
-Eli vihreät kahtiajaolla suurpuolueeksi!
-Koska vihreät väittävät useimmiten perättömiä ulostuloissaan vailla totuuspohjaa
-Koska kettutytöt yms. yhteiskunnan vastainen aines mielletään lähellä vihreitä toimiviksi ryhmittymiksi
-Siis koska joku perustaa ns. vihreän teknologiapuolueen ja heivaa Heidi Hautalat syrjään (tuplatohtori Tarja Grohnbergikö?)
-Eli vihreät kahtiajaolla suurpuolueeksi!
Vastaukset 3
Vanhimmat
Täällä jutut olisivatkin melko kuivia ja kuiviksi nuo näyttää menevän vaikka kuinka vihertäsisi!
Olen vihreä, melkein aivan kunniajäsen ja edistän lapin tyhjentämistä kuten kaikki viisaat ihmiset!
Taasko ne kepulit ovat eksyneet väärälle palstalle? Miksette pysy siellä omalla maalaisliiton palstalla?
> Olen vihreä, melkein aivan kunniajäsen ja
> edistän lapin tyhjentämistä kuten kaikki
> viisaat ihmiset!
Tuo nyt on huono vitsi, että sinä Uuno olisit vihreä koskaan ollutkaan. Eikähön se se sinun maailmasi ole sysimusta ja ainoa mitä sinussa on koskaan ollut vihertävää on sinun iänmyötä tullut viherkaihisi.
Lapin tyhjentäminen kuulostaa ihan kepulaisten touhulta. Eiköhän esimerkiksi saksalaisten sota-aikainen Lapin polttaminen ole pientä verrattuna siihen tuhoon mitä maalaisliitto on Lapissa saanut aikaan vuosien saatossa.
Maalaisliitolle Lappi on vain maakunta josta se lakkauttaa sellutehtaat, raiskaa luonnon ja kerää änkyrä-linjan vanhoillislestadiolaisten äänet vaaleissa. Siinä on koku Lapin merkitys ja tarkoitus kepulle. Uusin käänne Lapin tuhoamisessa oli viime viikolla kun Fortumin tytäryhtiö Kemijoki Oy ilmoitta paavoväyrysten innoittamana, että se alkaa selvitellä Ounasjoen tuhoamista. Ounasjoen tuhoaminen tulisi viemään pohjan muun muassa Levin kesämatkailun kehittämiseltä ja samalla lukuisia työpaikkoja paikallisilta.
Mikä ihme on vihreä teknologiapuolue?
Itse olen kannattanut myös ydinvoimaa koska se on mielestäni pienin paha vaikutuksiltaan jos verrataan vaikkapa vesivoimaan.
Mutta...
Jo vuosia Linkolaa lukeneena ja nyt vihdoin valaistuneena on kertakaikkiaan käsittämätöntä puhua tässä kuluttamisen juhlassa mistään vihreästä teknologiapuolueesta. Se on hölynpölyä aivan samalla tavalla kuin vihreä puoluekin. Ainoa oikea linja on mennä ajassa niin paljon taaksepäin että teknologiasta päästään eroon.