Olisi kiva kuulla muiden mielipitetä millaisina meitä jotka omaavat nämä merkit pidetään. Niiltä jotka itse ovat ja niiltä jotka tuntevat.
Lainaus: "Lohikäärme on yksi kiinalaisen 12-vuotisen kalenterin hahmoista, ja horoskooppimerkki. Uskomusten mukaan lohikäärmeen vuonna syntyneet ovat idealisteja, perfektionisteja, joustamattomia ja itsetietoisia. Lohikäärmeet ovat myös aggressiivisia ja päättäväisiä. Lohikäärme on taruolento ja ilotulitusten järjestäjä; luovuus ja valehtelu ovat kaksi puolta joissa tämä ilmenee"
Tunnistan itseni tuosta, ainoa mitä en allekirjoita on "agressiivisuus".
Kiitos jo teille jotka vastaatte.
Lohikäärme/Kauris
3
976
Vastaukset 3
- Tulisika
Kauris/Lohikäärme on mielenkiintoinen yhdistelmä!Kauris on yleensä varovainen - Lohikäärme taas pystyy tekemään mitä haluaa mistä haluaa.
Lohikäärme on karnevaalin kuningas, joka johtaa kiinalaisten uuden vuoden paraattia. Länsimaissa lohikäärmeet surmataan myyteissämme : "Jokainen lohikäärme synnyttää Pyhän Yrjön, joka tappaa sen".
Lohikäärme - ystäväni on tyypillinen Lohikäärme : levoton, kiihkeä, ylpeä ja vilpitön. Kiinalaiset sanovat, että Lohikäärme liikkuu liian kovaa nähdäkseen vaivaa jonkin valheen vuoksi.
Kauriin hyveitä ovat kunnianhimo, itseluottamus ja rehellisyys (Lohikäärme!).
Metalli-Lohikäärmeellä on soturin luonne (saattaa olla aggressiivinen jos häntä vastustetaan).
Vesi-Lohikäärme on viisas neuvottelija (Vesi on diplomaattinen), hillitty ja viileä.
Puu-Lohikäärmeellä on valtava itsetunto, pohjaltaan tämä lohikäärme saattaa olla komenteleva.
Tuli-Lohikäärme on lämminsydäminen mutta altis "räjähdyksille" , määräävä ja kriittinen.
Maa-Lohikäärme on oikeamielinen ja neuvokas. Hän ei mutkista elämäänsä Lohikäärmeelle ominaisilla tempuilla.- puulohikäärme
tuota olen,..komenteleva, mutta kuitenkin samalla ystävällinen.
- Anonyymi
mä olen että kauris ja lohikäärme
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061281
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94908Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31824- 66703
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93642- 32635
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16584- 18568
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43533- 10486