Millaisella kunnolla (lihas ja coopperi??), perus rynnäkkökivääritaistelija pärjää?? Haittaako rillit? Kertokaa omia tuloksianne!! kiitos.
Jääkärit!!
6
1025
Vastaukset
- pärjäämään
Sellanen 2400 Cooperissa vähintään, mieluummin se 2500-2600. Pärjäät varmasti. Sit vaan hyvää fiilistä ja valmiutta heilua ja ryömiä metsässä. Omalta osaltaan tympeää.
- minä-
2300 metriä alokaskauden Cooperissa ja 0 päivää vapautusta. Cooper parani koulutusaikana ja kotiutumiscooperissa meni jo yli 2600 m. Peruskunnolla pärjää hyvin. Päästä se on kiinni.
Tulevalle aseveljelle neuvoja:
Semmoinen 2800 olisi hyvä juosta ja sillä pärjää mainiosti. Tärkeämpää on hallita pikamarssin tekniikka metsässä nopeasti ja itseään särkemättä.
Muut lihaskuntotestit taas nyt ovat aika turhia. Mikäli normaaleista arjen askareista ja töistä selviää, niin sitten selviää tetsauksestakin.
Joutavat aamulenkit loppuvat siihen, kun juoksee takaperin ylämäkeen RUKsta palanneesta tuoreesta koksusta ohi. Mitähän nekin siellä touhuavat?Kakkulat eli glasögonit eivät haittaa oikeastaan muualla kuin nassetouhuissa jos sattuu olemaan vähänkin huonompi näkö.
Toki vahinkoja saattaa niidenkin kanssa sattua, mutta pitäähän niitä varoa muuallakin kuin palveluksessa.- kyllähän minä
k0rh0nen kirjoitti:
Kakkulat eli glasögonit eivät haittaa oikeastaan muualla kuin nassetouhuissa jos sattuu olemaan vähänkin huonompi näkö.
Toki vahinkoja saattaa niidenkin kanssa sattua, mutta pitäähän niitä varoa muuallakin kuin palveluksessa.se 2800 varmaan lonnin 2vuoden päästä menemään tai oikeestaan 3000 olis tavote...
- miksi jääkäriksi
kyllähän minä kirjoitti:
se 2800 varmaan lonnin 2vuoden päästä menemään tai oikeestaan 3000 olis tavote...
naiset antaa sisseille
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.337887- 434553
- 314325
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1893569- 132753
- 312616
- 332339
- 442323
- 1642023
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise501660