Voisitteks kertoo mulle nykymuodista...
NykyMuoti
3
1165
Vastaukset
- Amélie
Tarkoitatko siis vuoden 2008 kesämuotia?
No, jos tarkoitat niin tässä hieman tietoa:
Hippimäisyys on hot. Nude look huulissa, luonnonläheiset värit ja kankaat, ei turhan kireää, puiset asusteet, tunikat jne.
Mekko on kesän must juttu! Se voi olla pitkä tai lyhyt kunhan ei liian kireä. Kukkakuvio plussaa.
Myös kellohihat ja "neliö" kaula-aukko sekä taskut mekon helmassa ovat in.
Muistathan että pillifarkkujen aika on ohi. Leveät ja korkeavyötäröiset housut ovat tulleet.
Keltainen on kesän trendi väri, niin vaatteissa, meikeissä, kynsissä yms. Muita trendejä ovat vaaleanpunainen, sininen, liila ja punainen. Myös wanhan ajan pastellisävyt kuten maalaisroosa yms. ovat muotia.
Haalarit ja / tai henkselit.
Safari look. Napitettavat paitapuserot lämpimissä väreissä ja kivoissa printeissä. Ei tiukat mutta lyhyet shortsit. 1/2 hihaiset takit.
Tänä vuonna jokainen muotitietoinen nainen pitää hattua. Suurista olkihatuista pieniin baskereihin.
Kokonaan pyöreät, neliöt tai pilotti henkiset aurinkolasit.
Rantamuotia on liehuvat kankaat, sifonki ja vaikutteet Brasiliasta. Kokouimapuvut alkavat raivata tietään bikinien ohi.
Myös hyvin modernit kuviot ja eurochic tyyliset vaatteet kannattavat.- chise.
kerroit, että pillifarkkujen aika on ohi jo?
mitä voi laittaa päälle pitkävartisten saappaiden kanssa, ne eivät taida olla kuitenkaan vielä out? hameita kun en käytä...
- gy
oki
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1027747Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4176897SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1625162Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien954084Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal954006Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en723957Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103722Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03430Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil82272Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema161859