Mistäpäin pk-seutua, tai eteläistä Suomea, saisi tätä taivaallista kiinalaisolutta? Joku rafla, baari? En haluaisi lähteä risteilemään sen takia että saisi ostettua pari pulloa Tikrua. Thänx!!
Mistä saisi Tiger beeriä ?
9
2113
Vastaukset
- ei kylläkään
ole kiinalaista vaan singaporelaista olutta. Tokin enemmistö Singaporen asukkaista on etnisesti "kiinalaista", mutta enemmistö USA:n väestöstä on etnisesti "brittiläistä", eikä Miller'siä silti kutsuta englantilaisolueksi.
- Ei-Alkon-myyjä
- Tiikeri miäs
Tarvis tietää, eikä lähteä randomilla ajelemaan alkoja läpi ympäri maakuntia.
- kuitenkin
lähteä sinne risteilylle? Eckerö Linella näkyy olevan Tiger tarjouksessa 24-pack 10,50 €.Tosin on tölkissä, että jos vain pullot kelpaa, niin sitten ei. Mutta hinta on ainakin kohdallaan.
http://www.eckeroline.fi/fi/document.aspx?docID=1634 - Seppo Äyräväinen
Tiger Beeriä (http://olutopas.info/?olut=109) tuo maahan Servaali (http://www.servaali.fi/), joten kannattanee kysyä saatavuutta sieltä. Alko ei sitä tällä hetkellä myy, eikä Alkon oluiden perässä tarvitse muutenkaan enää ajella maakunnissa, koska (aamun) varastosaldot näkee netistä.
Eri juttu sitten on, kannattaako moisen massalagerin perässä juosta kovin pitkälle, kun melko samantyylisiä oluita (esim. San Miguel, Foster's, Saku Kuld) saa maitokaupoistakin. - Alkosta
Tigeriä ei tietääkseni enää löydy Alkoista, lukuun ottamatta pienten syrjäkylien Alkoja joista vanhentuneita, ulkomaisia tuotteita löytää aina. Mutta kukapa niitä ostaisi.
Kyseessä on hyvä olut, ja sen(kin) poistuminen valikoimasta kertoo Alkon edelleenkin mielikuvituksettomasta ulkomaisesta olutvalikoimasta. - Nimetön
Siellä on joskus näkynyt ja laivoillakin, mutta turhan hinnakasta litkua, toiselta se tuntuu aina kun sitä juo ulkomailla eri ympäristössä.
- fetu
Alkon listoilta Tigeriä ei löydy.Hartwall sitä tuo maahan.Itse en ole löytänyt sitä muualta kuin Turussa Hansakorttelissa sijaitsevasta ruokaravintolasta.
- tikrubeer
TIkru olusta löytyy ainakin täältä e pohjanmaalta K supermarketeista 4pack 9.90€! muistaakseni...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie806932Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1346513Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816303Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3644112Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1532492Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.62409Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant582179Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1431509- 141492
- 1981230