Onko noi pisteet mahdollista

http://www.netcomfx.com/shots/statement.htm

Jos oikein laskin niin toi automaatti tai mikä lie ohjelma onkaan olis tehny yli 900 pistettä voittoa tähän mennessä? Riski on pieni verrattuna pääomaan ku tuotto on lähellä 20% tähä mennessä, mutta ihan hullu määrä pistevoittoo. Tai sitte laskin ne ihan pieleen.
Onko kellään noitten systeemiä vielä ittellä vai onko toi vaan joku niitten oma juttu???
Jos toi on totta niin toi systeemihän pesee kaikki tähänastiset mitä ittellä tiedossa ihan 6-0.
101061
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

sijoitusinstrumentti joka takoo tuollaisia lukuja. Itselläni on rahaa 3 treidaajan hoidossa winin lisäksi. 2 näistä on treidanut heikommin ja 1 paremmin viimeisen vuoden aikana kuin wini. Maailmalta löytyy hyviä treidaajia joilla on tietotaito kohdallaan ja mikä tärkeintä, malttia tekemisessä jolloin tuloskin on melkeinpä viikosta viikkoon positiivista. Lykkyä tykö sinulle!

Äänestä
  • Olet sitten neljään eri kusetukseen tunkenut rahasi. Onnea.

    Äänestä

botti ei toiminutkaan ihan noin näpsäkästi...

Toihan pyörii siis demotilillä, ei oikealla rahalla. Mutta tällähän ei siis ole mitään merkitystä, vai kuinka?

Äänestä
  • ole ihan mainostarkoituksessa luotuja. Kukapa sinne oikeaa rahaa laittaisi, jos demo löisi jo näpeille.

    Äänestä

  • ne demot kirjoitti:

    ole ihan mainostarkoituksessa luotuja. Kukapa sinne oikeaa rahaa laittaisi, jos demo löisi jo näpeille.

    jos omaan tuotteeseen ei luota sen vertaa että laittais rahaa kiinni...

    LOL

    mutta joo, kyseessähän on ymmärtääkseni vasta testaus.

    Äänestä

F.Riemann varmaan osaa kertoa tarkemmin näistä netcomfx:n systeemeistä :)

Äänestä

siellä oli erilaisia valuuttapareja? Ja muistathan että 1pips=1/10000 valuuttakurssin muutoksesta. Jotta saisit jonkinlaisen rahallisen arvon noille pipseille, joudut laskemaan tuoton kauppakohtaisesti.

Äänestä

tulee satunnaisilla aikaväleillä hyvää tulosta.
Tämä tapahtuu myös täysin random-systeemeillä.

Googlaa myös "Survivorship bias"

Äänestä

tosta nettiraportista.
Eli ensin copy/paste kaikki rivit notepadiin, siellä pitää muuttaa pisteet (.) pilkuiks (,) ja sitte uus copy, avaa excel tai vastaava, paste sinne ja sitten vaan shorttaamaan. Aika helv. pisteet tolla aikaa toi on vääntäny:

eur/usd: 201pip
gbp/jpy: 564pip
usd/jpy: 365pip
Kaikki yhteensä: 1130pip!!!!!!!!!!!!!!!! siis
2008.02.13 13:50--2008.02.20 16:05 välisenä aikana, viikos?!?!

Kaikki kaupat: 90kpl
Tuotto: 1 967.17

Kaikkien kauppojen lotit yhteensä 16.2
Eli jos oikein laskin niin keskiarvo on 0.015lottia / kauppa, 1.5dollarii kiinni 10K:n tilistä ja +19% tuottoo noin viikos.
Onko kellää parempaa tietoo koska toi aukee vai onks se jo auki? "Sivujen päivitys on kesken joka saattaa aiheuttaa hetkellisiä häiröitä sivujen toiminnassa!" ainaki on vielä etusivulla ja "arvioitu julkaisu: 02-2008." yhteystiedoissa.
Parempaa tietoo???!?

Äänestä
  • Treidausalusta palvelua, eivät ole mikään sijoitusclubi tai vastaava. Se, tuleeko tuo systeemi/automaatti saataville, maksusta tai ei, ei ole mitään tietoa. Luin tuolta Tienaus.com sivuilta että joku manuaali systeemi tulee oikean rahan asiakkaille saataville kaiketi ilmaiseksi, mutta en oikein jaksa uskoa siihen että he tuollaisen automaattijärjestelmän antaisivat ilmaiseksi kaikkien käyttöön, mutta odotan samaa ilmeisesti kuin sinä, paikan aukeamista. Kyllähän tuo raportin engine kiinnosta koska riski näyttää olevan kohdallaan tuloon nähden.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


tai pipsit kirjoitti:

http://www.netcomfx.com/shots/statement.htm

Jos oikein laskin niin toi automaatti tai mikä lie ohjelma onkaan olis tehny yli 900 pistettä voittoa tähän mennessä? Riski on pieni verrattuna pääomaan ku tuotto on lähellä 20% tähä mennessä, mutta ihan hullu määrä pistevoittoo. Tai sitte laskin ne ihan pieleen.
Onko kellään noitten systeemiä vielä ittellä vai onko toi vaan joku niitten oma juttu???
Jos toi on totta niin toi systeemihän pesee kaikki tähänastiset mitä ittellä tiedossa ihan 6-0.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu