John McCain

New York Timesin mukaan republikaanien presidenttiehdokas John McCain on tehnyt syrjähypyn vuonna 2000: http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1491404

Aikamoinen moka. USAn presidentti taidetaan tämän jälkeen käytännössä valita demokraattien puoluekokouksessa. Pressaksi nousee joko Hillary tai Obama.
8272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

sotimista ja laajentaa sitä koskemaan myös Irania, he valitsevat McCain'in seuraavaksi presidentiksi. Näin hän on ainakin itse sanonut.
No, hän on sotilas. Sotimisen hän vanhana Vietnamin veteraanina osaa. Osaako hän sen lisäksi muuta, jää nähtäväksi.

Äänestä

heillä on kaks "huonoo" kandidaattia.
Amerikkalaiset eivät halua nais-presidenttiä
sillä vanha Billy tulee mukana ja värillinenkään
ei oo kovin suosittu.Siis mun veikkaukseni on
uus Bush!(

Äänestä
  • > en usko että demokraatit voittaa heillä on kaks "huonoo" kandidaattia. Amerikkalaiset eivät halua nais-presidenttiä sillä vanha Billy tulee mukana ja värillinenkään ei oo kovin suosittu. Siis mun veikkaukseni on uus Bush!(

    Taidamme jäädä erimielisiksi. Jos vaalit ovat ns rehdit ja suoraviivaiset, niin Obama nousee pressaksi ohitse Hillaryn. McCain upposi jo.

    Äänestä

  • katsomaan kirjoitti:

    > en usko että demokraatit voittaa heillä on kaks "huonoo" kandidaattia. Amerikkalaiset eivät halua nais-presidenttiä sillä vanha Billy tulee mukana ja värillinenkään ei oo kovin suosittu. Siis mun veikkaukseni on uus Bush!(

    Taidamme jäädä erimielisiksi. Jos vaalit ovat ns rehdit ja suoraviivaiset, niin Obama nousee pressaksi ohitse Hillaryn. McCain upposi jo.

    Kun demokraattien ehdokkaaksi valitaan musta Obama, niin se on varmin tie McCainin presidenttiydestä ja hänhän on rautaisen tehokas! Onnea Mc Cainille!

    Äänestä

rikolliset siellä kuitenkin hommat hoitaa
ihan sama kuka on pressana

Äänestä
  • Jenkeissähän homma pelaa ja on ollut rehellistä, kuinka se nyt rikollisten käsiin olisi joutunut? Eihän Jenkkilä ole Venäjä!

    Äänestä

Kuvitteletko Obaman olevan pulmunen vai?

Äänestä
  • > Kuvitteletko Obaman olevan pulmunen vai?

    No en, mutta Obama kyllä näyttää pulmuselta paljstusten vieä puuttuessa. Tilanne varmaankin muuttuu vielä.

    Mutta sitä kyllä ihmettelen, että republikaanien annettiin esivaaleissaan äänestää kelvoton ehdokas presidenttiehdokkaakseen. Aivan varmasti puoluejohto on tiennyt saman minkä New York Timeskin. Ja tiennyt senkin, että demokraatitkin sen tietävät. Sellainen maku tästä jää, että republikaaninen puolue antoi tahallaan demokraateille mahdollisuuden upottaa McCain eli eivät halua omaa miestään selvittämään Bushin hallinnon sotkuja ja alkavaa lamaa. Mitähän Bushin jäljiltä vielä paljastuukaan?

    On vähän kuin lehmä jättäisi läjänsä. :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


upposi kirjoitti:

New York Timesin mukaan republikaanien presidenttiehdokas John McCain on tehnyt syrjähypyn vuonna 2000: http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1491404

Aikamoinen moka. USAn presidentti taidetaan tämän jälkeen käytännössä valita demokraattien puoluekokouksessa. Pressaksi nousee joko Hillary tai Obama.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu