eläinkokeet lopetetaan!

eläinsuojelia---

nyt kaikki puolustamaan eläimiä,olen eläinsuojelu virastosta ja nyt minä yritän saada eläinkokeet loppumaan.
Jos haluat tehdä ISON jutun lehteen eläinkokeista niin tee, koska nyt on juttu se että tällä hetkellä meidän eläinsuojelu virastossa tehdään eräänlainen projekti jossa yritetään lopettaa eläinkokeet.
Eli homman nimi, yritetään kaikki ihmiset tehdä sanomalehteen ja nettiin todella paljon ilmoituksia siitä kuinka eläimet kärsivät eläinkokeissa ja ne pitää lopettaa.
Olethan sinä mukana tässä tärkeässä projektissa??
RYHDY ELÄINTEN SUOJELEMISEEN!!
Nyt alan pitämään pienen puheen ja sitä mukaa alat laittamaan lehtiin ja nettiin ilmoituksia eläinkokeista, tämä ei ole tietenkään pakollista, mutta hyvin hyvin kannattavaa.
Eli nyt se puhe eläinkokeista.
- Noniin, eli nyt minä alan puhua eläinkokeista ja kuinka eläimiä kohdellaan, ensimmäiseksi kerron miten eläimiä kidutetaan ja mieti sitten miltä tuntuisi jos sinua kohdeltaisiin niin, eli eläimet eläinkokeissa kärsivät aivan kauheasti ja ympäri maailmaa on valitettu ja yritetty lopettaa eläinkokeet mutta nyt me yritetään yhteisjoukolla loppuun asti! Eläimiin testataan meikkiä niin että pidetään silmää väkisin auki ja tungetaan meikkiä sinne, hiuslakkaa testataan eläimiin niin, että laitetaan eläin aivan pieneen purkkiin ja laitetaan pieni purkki täyteen hiuslakkaa ja laitetaan purkin kaikki raot umpeen niin, että eläin jää sinne ja yleensä ne tukehtuvat.
Nyt ala kiitos miettiä miltä sinusta tuntuisi olla eläin eläinkokeissa!
Pidän myös pikkupuheen siitä, että ne ihmiset jotka ovat työntekijöinä eläinkokeiden tekijänä niin olisimme eläinsuojeluviraston kanssa onnellisia siitä,että niiden työntekijät lopettaisivat sen tekemisen ja sanoutuisivat irti siis!
Jos ei tätä tapahdu niin me jatkamme toisin tavoin joka alkaa käydä kinkkiseksi!
Ja nyt,se ketä kannattaa tätä asiaa niin vastaisi tähän viestiin mahdollisimman pian ja voisiko hän myös mahdollisesti sanoa jos aikoo tehdä nettiin ja sanomalehtiin ilmoituksia tästä asiasta?


KIITOS JA SUOJATKAA ELÄIMET PAHOILTA ASIOILTA JA YRITETÄÄN YHTEISVOIMIN LOPETTAA ELÄINKOKEET JA MEIDÄN TÄYTYY YHDESSÄ YRITTÄÄ SUOJATA ELÄIMET PAHOILTA ELÄINKOKEILTA VÄKISIN TAI VÄKISIN!


kiitos kaikille osaanottajille!

3

645

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Toiselle palstalle

      Ei kuulu tälle palstalle.

    • 2 fifi hulluuu

      hei! ollaan kaks tyttöö kouvolasta ja kirjotetaan just puhetta eläinkokeita vastaan... ollaan itekkin kauheit eläin aktivisteja.... ollaan sun kaa täysin samaa mieltä ja on ihanaa et maailmassa on tollasia ihania ihmisiä niinku sä!

    • JOKUxe

      TULEN MUKAAN! Tämä on älytöntä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      37
      4936
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      82
      3506
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2953
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      2935
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      8
      2757
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      55
      2280
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      39
      1778
    8. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      9
      1700
    9. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1691
    10. Maailmassa monta

      On ihmeellistä asiaa. 😮
      Ikävä
      16
      1584
    Aihe