Aulaemäntä/puhelinvaihteenhoitaja

tekeekö joku tälläistä työtä? Minkälainen on liksa?

Kyselen, koska olen itse ajatellut tätä hommaa mutta en tiedä palkkauksista mitään :/
1478
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Riippuu suuresti paikasta, mutta yleensä niitä saa vartiointiliikkeen kautta. Todellinen läpikulkuhomma sillä erittäin harva viihtyy siinä hommassa pitkään. Siinä pitää olla työaika aulassa ja yleensä ympätään sekaan kaikenlaisia pieniä tehtäviä plus puhelimeen vastaamista.
Homma on stressaavaa, kaikenmaailman asioista pitäisi tietää sekä opastus hommaan on yleensä todella heikkoa.
Hyvänä puolena ovat yleensä se, että se on päivätyö ja viikonloput vapaata.
Jos katsot mollin sivuja, niin huomaat miten paljon niitä paikkoja on kokoajan auki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


millaiset liksat? kirjoitti:

tekeekö joku tälläistä työtä? Minkälainen on liksa?

Kyselen, koska olen itse ajatellut tätä hommaa mutta en tiedä palkkauksista mitään :/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu